Back To Top
ABD NATO elçisinden de S-400 resti: Türkiye F-35'leri kaybedecek

ABD NATO elçisinden de S-400 resti: Türkiye F-35'leri kaybedecek

 - Son Güncelleme: 25.06.2019 Salı 15:59
ABD NATO elçisinden de S-400 resti: Türkiye F-35\'leri kaybedecek
- A +

Ankara-Washington hattında S-400 gerilimi devam ederken, Türkiye'ye yönelik bir 'rest' açıklaması da ABD NATO elçisinden geldi. Hutchison, Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 anlaşmasının devam etmesi halinde Türkiye'nin F-35'leri kaybedeceğini söyledi.

ABD'nin NATO Elçisi Kay Bailey Hutchison, Türkiye ile Rusya arasındaki S-400 anlaşmasının devam etmesi halinde Türkiye'nin F-35'leri kaybedeceğini açıkladı.

Hutchison tarafından yapılan açıklamada, Türkiye'nin Rusya ile yaptığı S-400 anlaşmasının devam etmesi halinde ABD'nin Türkiye'nin F-35 projesine dahil olmasına izin vermeyeceği belirtildi.

"Bütün işaretlerin, Rusya'nın S-400'leri teslim edeceği yönünde olduğunu" söyleyen Hutchison, şunları söyledi: "F-35 sistemi ile bağlantı kesilecektir, bu Rus sistemlerinin NATO içinde bulunması sonucu F-35’lerin etkilenmesine veya istikrarsızlaştırılmasına izin veremeyiz."

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN