Back To Top
Arsal’daki mülteci kampına Türkiye’den kış yardımı

Arsal’daki mülteci kampına Türkiye’den kış yardımı

 - Son Güncelleme: 25.01.2019 Cuma 11:37
Arsal’daki mülteci kampına Türkiye’den kış yardımı
- A +

İHH İnsani Yardım Vakfı, Lübnan’da Suriyeli mültecilerin yaşadığı Arsal Kampı’ndan gelen acil yardım çağrısı üzerine ilk etapta 500 gıda kolisi, bin 500 battaniye ve bin aile için 20 litrelik mazot dağıtımı gerçekleştirdiklerini duyurdu.

İHH İnsani Yardım Vakfı, Lübnan'ın kuzeydoğusundaki Arsal bölgesinde, Suriyeli mültecilerin barındığı kamplara yardım götürdüklerini duyurdu.

Suriyeli mültecilerin yoğunlukta yaşadığı, 2 bin rakımıyla Lübnan’ın en yüksek bölgesi olan Arsal’da mülteciler yoğun kar yağışı ve şiddetli soğuk nedeniyle zor günler geçiriyor. Bölgeden yardım çağrılarının ardından İHH İnsani Yardım Vakfı acil yardım çalışması başlattı.

19-01/25/arsaldaki-multeci-kampina-turkiyeden-yardim_6579_dhaphoto2.jpg

İHH, ilk etapta 500 gıda kolisi, bin 500 battaniye ve bin aile için 20 litrelik mazot dağıtımı gerçekleştirdi. Bölgede yağan kardan dolayı derme çatma çadırların çöktüğü; insanların çadırlarda yokluk içerisinde hayatlarını sürdürmeye çalıştığı vurgulandı. 

19-01/25/arsaldaki-multeci-kampina-turkiyeden-yardim_6579_dhaphoto3.jpg

İHH’dan yapılan açıklamada, İHH Acil Yardım Ekibinin Türkiye’den geldiğini öğrenen kamp sakinlerinin ekiplere sarılarak, Türk halkına teşekkür ettikleri vurgulandı. 

19-01/25/arsaldaki-multeci-kampina-turkiyeden-yardim_6579_dhaphoto4.jpg

Bölgede acil olarak gıda, battaniye ve mazota ihtiyaç duyulduğu belirtilen açıklamada yardımseverlerin desteklerinin beklendiği belirtildi.

LÜBNAN/DHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN