Back To Top
Bangkok'taki patlamalar sonrası 7 öğrenciye gözaltı

Bangkok'taki patlamalar sonrası 7 öğrenciye gözaltı

 - Son Güncelleme: 04.08.2019 Pazar 09:53
Bangkok\'taki patlamalar sonrası 7 öğrenciye gözaltı
- A +

Tayland'ın başkenti Bangkok'ta peş peşe yaşanan patlamaların ardından, patlatılan bombalardan birini imal ettiklerini ve bir mahalleye bıraktıklarını itiraf eden 7 lise öğrencisi gözaltına alındı.

Tayland'ın başkenti Bangkok'un merkezi noktalarında cuma günü patlatılan bombalara ilişkin 7 kişi gözaltına alındı.

Tayland basınında yer alan haberlere göre polis, bombalardan birini Suan Luang Mahallesi'ne koyduğu tespit edilen 7 teknik lise öğrencisini gözaltına aldı.

Sorgu sırasında bombayı imal ettiklerini ve patlaması için kurduklarını itiraf eden öğrenciler, yaptıkları eylemin siyasi amaç taşımadığını ve aynı gün şehrin diğer noktalarındaki  diğer patlamalarla bağlantısı olmadığını söyledi.

Polis ekipleri, patlatılan diğer 6 bombanın ve patlamak üzereyken imha edilen başka bir  bombanın kimin tarafından konulduğunu araştırıyor.

NE OLMUŞTU?

Bangkok'ta cuma günü sabah saatlerinde 52. Güneydoğu Asya Uluslar Birliği (ASEAN) Dışişleri Bakanları Toplantısı düzenlendiği sırada şehrin 5 ayrı merkezi yerinde patlamalar olmuştu.

Toplantının yapıldığı otelin yakınlarında iki sahte bomba tespit eden polis, bir bombayı da patlamak üzereyken imha etmişti. Patlamalarda 3 kişi yaralanmıştı.

BANGKOK/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN