Back To Top
Fransa'da 'Sarı Yelekliler'in gösterisi yasaklandı

Fransa'da 'Sarı Yelekliler'in gösterisi yasaklandı

 - Son Güncelleme: 11.01.2019 Cuma 15:03
Fransa\'da \'Sarı Yelekliler\'in gösterisi yasaklandı
- A +

Fransa'nın Bourges kentinde yarın 'Sarı Yelekliler'in düzenleyeceği gösteri yasaklandı. Valilik'ten yapılan açıklamada, söz konusu gösterinin şehir merkezinin dışında yapılabileceği ifade edildi.

Fransa'nın Bourges kentinde sarı yeleklilerin yarın planladığı gösteri düzenlemesi, valilik tarafından yasaklandı.

Cher bölgesi Valiliğinin yaptığı yazılı açıklamada, sarı yeleklilerin yarın Bourges kentinin merkezinde eylem yapmalarının yasaklandığı belirtildi. Açıklamada, şehir merkezinin dışında eylem yapılabileceği kaydedildi. Sarı yeleklilerin öncü isimleri Priscillia Ludosky ve Maxime Nicolle sosyal medyadan eylemcileri yarın ülkenin orta kesimlerinde bulunan Bourges'da gösteri düzenlemeye davet etmişti.

EYLEMCİLER 9'UNCU KEZ SOKAĞA ÇIKACAK

Eylemciler yarın ülke genelinde gösterilerin 9'uncu haftasında bir kez daha sokağa çıkacak. Gösterilerde yaklaşık 80 bin polis görev yapacak.

Fransa Başbakanı Edouard Philippe, pazartesi akşamı televizyon programında yaptığı açıklamada izinsiz gösteri yapanların ve eylemlerde şiddet olaylarına başvuranların sert şekilde cezalandırılması için yeni yasa çıkaracaklarını söylemişti.

PARİS/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN