Back To Top
Hollanda'dan vatandaşlarını Türkiye'ye seyahat uyarısı

Hollanda'dan vatandaşlarını Türkiye'ye seyahat uyarısı

Hollanda\'dan vatandaşlarını Türkiye\'ye seyahat uyarısı
- A +

Hollanda Dışişleri Bakanlığı, Türkiye'ye seyahat edecek olan vatandaşlarına 'Sorgulanabilirsiniz, telefonunuza polis tarafından bakılabilir' uyarısında bulundu.

Hollanda, Türkiye'ye seyahat edecek olan vatandaşlarına uyarılarda bulundu. 

Euronews Türkçe'de yer alan habere göre; Hollanda Dışişleri Bakanlığı'ndan Türkiye'ye gitmek isteyen vatandaşlarına sorgulanabilirsiniz şeklinde bir uyarı geldi.  Dışişleri Bakanlığı'nın resmi sitesinden yapılan açıklamada "Türkiye'nin terör örgütü kabul ettiği gruplara dahil olma şüphesi ile bu ülkenin hava alanında telefonunuz ya da diğer elektronik eşyalarınız polis tarafından kontrol edilebilir." denildi.

SORGULANABİLİRSİNİZ

Bakanlık. Hollanda vatandaşlarına "Türkiye dışında yaptığınız açıklamalar sebebiyle orada sorgulanabilirsiniz, buna sosyal medyada yazdıklarınız da dahil. Seyahat ederken lütfen bunları aklınızda bulundurun." uyarısında bulundu.

Hollanda'nın uyarısı Fransa'nın Lyon 1 Üniversitesi Matematik Bölümü öğretim görevlisi Doç. Dr. Tuna Altınel'in Türkiye'de tutuklanması sonrası geldi. Tuna Altınel, Lyon'da katıldığı bir panelde “terör örgütü propagandası" yapmakla suçlanıyor.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN