Back To Top
İdlib'te gözlem noktasına saldırı

İdlib'te gözlem noktasına saldırı

 - Son Güncelleme: 16.06.2019 Pazar 13:28
İdlib\'te gözlem noktasına saldırı
- A +

Milli Savunma Bakanlığı, Suriye'nin İdlib kentinde Türk askerinin bulunduğu 9. gözlem noktasına saldırı gerçekleştiğini duyurdu. Açıklamada, Suriye rejim güçlerinden, kasıtlı olarak geldiği değerlendirilen top/havan atışlarına ağır silahlarla karşılık verildiği belirlendi.

Milli Savunma Bakanlığının açıklamasına göre Suriye'nin İdlib kentinde Türk askerinin bukunduğu 9. gözlem noktasına saldırı gerçekleştirildi. Açıklamada saldırıya anında karşılık verildiği belirtildi. 

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada Suriye rejim güçlerinin İdlib’te kontrol ettiği Tall Bazan bölgesinden, 9 numaralı Gözlem Noktasına kasıtlı olduğu değerlendirilen top/havan atışları ile bir saldırı gerçekleştirildiği, saldırıya ağır silahlarla karşılık verildiği belirtildi.

MADDİ HASAR OLUŞTU

Bakanlığın açıklamasında, "Yapılan saldırıda personel zayiatı olmayıp; üs bölgemizde yer alan, tesis, teçhizat ve malzemelerden bir kısmı kısmi hasar görmüştür. Saldırıyla ilgili olarak Rusya nezdinde gerekli girişimlerde bulunulmuştur. Durum yakından takip edilmektedir." denildi.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN