Back To Top
İngiliz ordusu Suriye'de DEAŞ'ın toplu idamını bombaladı

İngiliz ordusu Suriye'de DEAŞ'ın toplu idamını bombaladı

 - Son Güncelleme: 21.09.2017 Perşembe 01:16
İngiliz ordusu Suriye\'de DEAŞ\'ın toplu idamını bombaladı
- A +

İngiliz ordusunun Suriye’de terör örgütü DEAŞ’ın düzenlediği toplu idamı 3 bin kilometreden daha fazla bir mesafeden yönetilen bir insansız hava aracıyla vurduğu ortaya çıktı. İngiltere’de son dönemde meydana gelen terör olaylarının ardından Suriye ve Irak’ya insansız hava araçlarıyla gerçekleştirilen operasyonları artırdığı belirtildi.

Suriye'de terör örgütü DEAŞ'ın kontrolü altında bulunan Ebu Kemal kasabasında gerçekleştirilen toplu idamı 'Hellfire' ismi verilen füzelerle bombalama görüntüleri ortaya çıktı.

İngiltere'nin Waddington bölgesinde konuşlu pilotlar tarafından kontrol edilen insansız hava aracının (drone) bombardımanı gerçekleştirdiği açıklandı.

İNGİLTERE SAVUNMA BAKANLIĞI GÖRÜNTÜLERİ YAYINLADI

Olayın görüntüleri İngiltere Savunma Bakanlığı tarafından dün gece yayınlandı. Görüntüler, terör örgütü DEAŞ'ın silah zoruyla halkı toplu idamı izlemeye zorladığını ortaya koydu.

Mahkûmlarla dolu olduğu belirtilen iki kamyonetin toplu idama hazırlandığı bir anda gerçekleşen saldırda, halkın hareketlerini kontrol eden bir keskin nişancının drone tarafından hedef alındığı belirtildi.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN