Back To Top
İsrail ordusu Hamas'a ait bir bölgeyi otomatik silahlarla taradı

İsrail ordusu Hamas'a ait bir bölgeyi otomatik silahlarla taradı

 - Son Güncelleme: 10.08.2019 Cumartesi 14:53
İsrail ordusu Hamas\'a ait bir bölgeyi otomatik silahlarla taradı
- A +

İsrail ordusu, Gazze sınırı yakınında Hamas Hareketi'nin yönettiği İçişlerine ait bir bölgeyi otomatik silahlarla taradı. AFP, saldırılarda 4 Filistin hayatını kaybettiğini duyurdu.

Bölgedeki görgü tanıklarından alınan bilgiye göre, İsrail ordusu Gazze'nin doğu sınırına yakın bir bölgeden makineli silahlarla kentin içlerine doğru ateş açtı. Bu sırada aydınlatma fişekleri kullanıldı.

İsrail ordusunun hedefinin Hamas Hareketi'nin kontrolündeki Filistin İçişleri Bakanlığına bağlı "Alan İnzibat Güçleri" olarak bilinen bir bölge olduğu belirtildi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre saldırılar sırasında can kaybı ve yaralanma olmadığı kaydedildi.

AFP: 4 FİLİSTİNLİ HAYATINI KAYBETTİ

Fransız haber ajansı AFP ise Gazze sınırına yönelik düzenlenen saldırıda 4 Filistin hayatını kaybettiğini duyurdu. 

İHA'LAR DA HAVALANDI

Ayrıca, silah atışlarının yaşandığı sırada sınırdaki tel örgüler bölgesi yakınında İsrail mekanize birlikleri hareket halinde olduğu ve gökyüzünde insansız hava araçlarının uçtuğu gözlendi.

Olaya ilişkin İsrail ordusundan henüz bir açıklama yapılmadı.

GAZZE/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN