Back To Top
İsrail'deki Eurovision'da Filistin bayrağı açan Hatari grubu ceza alabilir!

İsrail'deki Eurovision'da Filistin bayrağı açan Hatari grubu ceza alabilir!

 - Son Güncelleme: 20.05.2019 Pazartesi 15:19
İsrail\'deki Eurovision\'da Filistin bayrağı açan Hatari grubu ceza alabilir!
- A +

İsrail'deki Eurovision Şarkı Yarışması'nda Filistin bayraklı atkı açan İzlandalı Hatari grubunun ceza alabileceği belirtildi. Eurovision organizatörleri, 'bu eylemin sonuçlarının yarışmanın yönetim kurulunda tartışılacağını' açıkladı.

İsrail'de düzenlenen 2019 Eurovision Şarkı Yarışması'nda, Filistin bayrağı açan İzlandalı Hatari grubunun ceza alabileceği belirtildi.

Independent Türkçe'nin haberine habere göre, Hatari oylama sırasında İzlanda'nın oyları açıklanırken, Filistin bayrağı sallamış ve hemen kameralar sunuculara dönmüştü. Grup üyelerinden Stefan Agustsson daha sonra güvenlik görevlilerinin ellerinden bayrakları aldığı görüntüleri Twitter hesabından paylaşmıştı.

Eurovision organizatörleri 'bu eylemin sonuçlarının yarışmanın yönetim kurulunda tartışılacağını' açıkladı. Organizatörlerin yaptığı açıklamada "Eurovision Şarkı Yarışması, politik olmayan bir etkinliktir ve bu eylem yarışmanın kurallarının açık ihlalidir" ifadeleri kullandı.

19-05/20/hatari.jpg

NE OLMUŞTU?

Tel Aviv'deki finale İzlanda'yı 'Hatrio mun sigar' şarkısıyla temsil eden Hatari grubunu hareketi damga vurmuştu. Puanlar dağıtılırken ekrana gelen Hatari grubunun üyeleri ellerindeki Filistin bayraklı atkıları açarak zafer işareti yapmıştı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN