Back To Top
Ölen hastanın ailesi masrafları ödeyemeyince organlarını istediler

Ölen hastanın ailesi masrafları ödeyemeyince organlarını istediler

Ölen hastanın ailesi masrafları ödeyemeyince organlarını istediler
- A +

Fas'ta özel bir hastanede ölen şahsın ailesi hastane masraflarını karşılayamayınca hastane yönetiminden "Masraflara karşı organlar" teklifi yapıldı.

Euronews'te yer alan habere göre; Fas'ın Kazablanka şehrinde özel bir hastane, hayatını kaybeden bir kişinin sağlık masraflarının karşılanması için ailesinden naaşın organlarını istedi.

Kazablanka yakınlarındaki bir otoyolda kaza geçiren bir kişi önce devlet hastanesine kaldırıldı. Fakat burada ameliyat için gerekli ekipman olmamasından dolayı özel hastaneye sevk edildi. Faslı hasta özel hastane yolundayken ise ambulanstakilerin önerisiyle özel bir kliniğe götürüldü.

Klinikte yoğun bakıma alınan kişinin ertesi sabah ameliyat edileceği yakınlarına bildirildi. Fakat daha sonra doktorlar hastanın yaşamla ölüm arasında gidip geldiği ve kurtulma şansının çok az olduğunu aileye bildirdi. Kliniğe kaldırılmasından 36 saat sonra ise kişi hayata gözlerini yumdu.

HASTANE MASRAFLARINA KARŞI ORGANLARI

Acılı aile ölen kişinin naaşını almak isteyince ise bütçelerini aşan bir fatura ile karşılaştı. Bu miktarı karşılayamayacaklarını yönetime iletince de hastane naaşın verilmesini reddetti. Ardından ise çözüm olarak aileye 230 bin Dinarlık (144 bin TL) hastane masrafından muaf tutulmaları için ölen kişinin organlarını alabileceklerini belirtti. Merhum yakınları, bir anestezi doktorunun kendilerini görmeye geldiğini ve ölen kişinin kalp gibi organlarını hastaneye verdikleri takdirde naaşı alabilecekleri teklifinde bulunduğunu söyledi.

Teklifi kabul etmeyen aile naaşı henüz alamadı. Hastane yönetimi ise gazetecilerin konu ile ilgili sorularını yanıtsız bıraktı.

 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN