Back To Top
Rusya'dan ABD'yi kızdıracak açıklama: Türkiye'ye savaş uçağı da satabiliriz

Rusya'dan ABD'yi kızdıracak açıklama: Türkiye'ye savaş uçağı da satabiliriz

 - Son Güncelleme: 17.07.2019 Çarşamba 15:53
Rusya\'dan ABD\'yi kızdıracak açıklama: Türkiye\'ye savaş uçağı da satabiliriz
- A +

Rusya Başbakan Yardımcısı Yuriy Borisov, S-400'den sonra Türkiye'ye savaş uçağı da satabileceklerini açıkladı. Borisov, S-400 anlaşmasını "Örnek oldu" şeklinde tanımladı.

Rusya'nın Savunma Sanayisinden Sorumlu Başbakan Yardımcısı Borisov, Türkiye'ye yeni hava savunma sistemleri ya da savaş uçağı teslimatı için görüşmeler yapılmasının mümkün olup olmadığı sorusuna, "Neden mümkün olmasın? Artık elimizde bunun mümkün olduğuna ilişkin bir örnek bulunuyor" yanıtını verdi.,

S-400 SEVKİYATI SÜRÜYOR

Söz konusu soru Borisov’a, Rusya yapımı S-400 hava savunma sisteminin Türkiye’ye sevkiyatı devam ederken yöneltildi. Son olarak Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, S-400 parçalarını taşıyan 13 ve 14. askeri kargo uçaklarının ülkeye iniş yaptığını açıklamıştı.

Diğer taraftan S-400 parçalarının hepsinin sevkiyatının tamamlanmış olması için Türkiye'ye toplam kaç uçağın gönderileceği net olarak bilinmiyor. Ancak Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan sistemin yerleştirilmesine ilişkin işlemlerin Nisan 2020’de tamamlanacağını söylemişti.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN