Back To Top
Tanker krizinde İran'dan İngiltere'ye bir tehdit daha: Cevapsız kalmayacak

Tanker krizinde İran'dan İngiltere'ye bir tehdit daha: Cevapsız kalmayacak

 - Son Güncelleme: 09.07.2019 Salı 09:11
Tanker krizinde İran\'dan İngiltere\'ye bir tehdit daha: Cevapsız kalmayacak
- A +

İngiltere'nin Cebelitarık Boğazı'nda İran'a ait petrol tankerine el koymasının ardından İran Genelkurmay Başkanı Bakıri "İran petrolünü taşıyan petrol tankerinin alıkonulması cevapsız kalmayacaktır" açıklaması yaptı.

İran Genelkurmay Başkanı Muhammed Bakıri, İngiltere'nin Cebelitarık Boğazı'nda İran'a ait petrol tankerine el koymasına karşılık vereceklerini söyledi. 

İran'ın yarı resmi haber ajansı Tesnim'in haberine göre, başkent Tahran'da düzenlenen bir törende konuşan Bakıri, İngiltere'ye bağlı Cebelitarık özerk yönetiminin İran'a ait petrol tankerine el koymasını 'düşmanca girişim' olarak niteledi. 

Her türlü düşmanca girişime karşı koyacaklarını ifade eden Bakıri, "İran petrolünü taşıyan petrol tankerinin alıkonulması cevapsız kalmayacaktır. Bu aşağılayıcı eylemin cevabı uygun bir zaman ve mekanda verilecektir."  dedi.

İngiltere'ye bağlı Cebelitarık özerk yönetimi, perşembe günü 'Suriye'ye petrol taşıdığı' öne sürülen İran'a ait petrol tankerini alıkoymuştu. İran ise tankerin Suriye'ye petrol taşımadığını savunuyor.

ANKARA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN