Back To Top
The Times'tan İngiltere iddiası: May yarın istifa edecek

The Times'tan İngiltere iddiası: May yarın istifa edecek

 - Son Güncelleme: 23.05.2019 Perşembe 14:18
The Times\'tan İngiltere iddiası: May yarın istifa edecek
- A +

İngiltere Başbakanı May'ın yarın istifa edecek. Bu sabah, İngiliz bütün gazetelerin manşetinde, May'in son kabine toplantısı sonrası makam aracının arka koltuğunda gözyaşları içinde otururken çekilmiş fotoğrafları yer aldı.

The Times'ın iddiasına göre İngiltere Başbakanı Therasa May'ın yarın istifa etmesi bekleniyor.  The Times gazetesi May'in cuma günü istifa edeceğini, ancak istifa restine karşılık karşı taraftan hiçbir şey buna karşılık alamadığını yazdı.

19-05/23/img-8327-lnyexiz2xkmgcfume2pfpa.jpg

İngiliz basınında yer alan iddialara göre, İngiltere Başbakanı Theresa May'in yarın istifa etmesi bekleniyor. Bütün gazetelerin manşetinde bu sabah May'in son kabine toplantısı sonrası makam aracının arka koltuğunda gözyaşları içinde otururken çekilmiş fotoğrafları yer aldı.

'İSTİFAYA HAZIRIM' DEMİŞTİ

İngiltere Başbakanı May, daha önce de milletvekillerinin Brexit anlaşmasına destek vermesi halinde planlanandan önce istifaya hazır olduğunu açıklamıştı.

May, açıklamasında şunları söylemişti: ''Parlamento grubunun ruh halini açıkça gördüm. Brexit müzakerelerinin ikinci aşamasında yeni bir yaklaşım ve yeni bir liderlik arzu ediliyor. Bunun önünde engel olmayacağım. Ülkemiz ve partimiz için doğru olanı yapmak için bu görevi niyetlendiğimden daha önce bırakmaya hazırım.

Biliyorum bazılarınız eğer Brexit anlaşmasına destek verirseniz benim bunu müzakerelerin ikinci safhasını yürütmek için yetki sayacağımdan endişe ediyor. Hayır öyle yapmayacağım. Bu odadaki herkesten anlaşmaya destek olmasını istiyorum ki tarihi görevimizi tamamlayabilelim. İngiliz halkının kararını hayata geçirip AB'den pürüzsüz ve düzenli bir biçimde ayrılabilelim.''

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN