Back To Top
Vatikan'da ilginç Papa'ya bağlılık töreni

Vatikan'da ilginç Papa'ya bağlılık töreni

Vatikan\'da ilginç Papa\'ya bağlılık töreni
- A +

Vatikan'da Presbiteryen Kilisesi'nde göreve yeni başlayanların Papa'ya bağlılıklarını sunduğu törende ilginç görüntüler yaşandı. Törende rahipler, Papa'nın önünde önce diz çöktü ardından yüz üstü uzanarak bağlılıklarını bildirdi.

Katolik dünyasının ruhani lideri Papa Francis, pazar günü Vatikan'da ilginç bir tören yönetti. Presbiteryen Kilisesi'ndeki görevlerine başlamaya hak kazanan rahipler, yemin töreninde Papa'nın önünde diz çöküp yere uzanarak bağlılıklarını gösterdi

Katolik dünyasının ruhani lideri ve Vatikan Devlet Başkanı Papa Francis, Presbiteryen rahiplerin yemin ritüellerinin gerçekleştirildiği bir törene katıldı.

YÜZ ÜSTÜ UZANARAK BAĞLILIK YEMİNİ

Vatikan'nın en önemli sembollerinden olan Aziz Petrus Bazilikası'nda gerçekleştirilen kabul töreni, dikkat çekici manzaralara sahne oldu.

Yemin ederek Presbiteryen Kilisesi'ndeki görevlerine başlamaya hak kazanan rahipler, Papa Francis'in önünde önce diz çökerek, daha sonra da uzanarak Katolik Kilisesi liderine olan bağlılıklarını gösterdi.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN