Back To Top
Bakan Selçuk'tan işten çıkarmalara tepki: Sendikal baskının karşısındayız

Bakan Selçuk'tan işten çıkarmalara tepki: Sendikal baskının karşısındayız

 - Son Güncelleme: 14.06.2019 Cuma 14:49
Bakan Selçuk\'tan işten çıkarmalara tepki: Sendikal baskının karşısındayız
- A +

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk, CHP'nin seçildiği belediyelerde binlerce işçinin işten çıkarıldığını iddia ederek "Hükümet olarak her türlü sendikal baskının karşısındayız. Biz her zaman, işçilerimizin, işverenlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz" ifadelerini kullandı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk "Hükümet olarak her türlü sendikal baskının karşısındayız. Biz her zaman, işçilerimizin, işverenlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz" dedi.

Cenevre'de bulunan Bakan Selçuk, son günlerde tartışmaların odağında olan bazı belediyelerdeki işten çıkarmalara da işaret ederek, "CHP’nin seçildiği belediyelerde binlerce işçinin işten çıkarıldığına tanık oluyoruz maalesef. Biz her zaman, işçilerimizin, işverenlerimizin yanında olduk ve olmaya da devam edeceğiz. İşçilerimizin haksız yere işten atılmaları veya baskı ile sendika değiştirmeleri yönündeki girişimlerin de takipçisiyiz. Hükümet olarak her türlü sendikal baskının karşısındayız." diye konuştu.

"İŞÇİLERİMİZİN SENDİKAL ÇALIŞMALARINI DESTELİYORUZ"

Çalışma politikalarını şekillendirirken daima, hükümet, işveren ve kamu ile özel sektör çalışanları arasında tesis edilen üçlü diyalog mekanizmaları sonucunda bu politikaları şekillendirdiklerini vurgulayan Selçuk, şunları kaydetti:

"İşçilerimizin, çalışanlarımızın sendikalaşmasını da destekliyoruz. Bugün rakamlara baktığımızda bu desteğin sonuçlarını görmekteyiz. Kamu ve özel sektör çalışanlarının sendikalaşma oranı günümüz itibarıyla yüzde 22'ye yükselmiştir.  Son 17 yılda, sendika mevzuatında ILO standartları doğrultusunda büyük gelişmeler kaydedildi. Biz, bütün bunları da hem ulusal hem de uluslararası platformlarda, burada, Cenevre’de olduğu gibi, dillendirmeye devam edeceğiz."

CENEVRE/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN