Ukrayna'dan tatil için Alanya'nın İncekum Mahallesi'ne gelen Yurii Darmenko ve oğlu Maksym Darmenko otele yerleşti. Baba- oğul,saat 01.00 sıralarında, iddiaya göre, bilinmeyen nedenle tartıştı. Bu sırada şizofreni tedavisigördüğüsürülen Maksym Darmenko, babasını dövmeye başladı. Maksym Darmenko, babasının başını odanın duvarlarına vurdu. Kanlar içinde kalan Yurii Darmenko’nun yardım çığlığını duyan otel yetkileri, jandarmaya haber verdi. İhbar üzerine olay yerinejandarma ve sağlık ekiplerisevk edildi. İhbarla gelen sağlık görevlileri,yaptığı kontrolde, yerde hareketsiz yatan Yurii Darmenko'nunyaşamını yitirdiğini belirledi. Maksym Darmenko ise jandarma ekiplerince gözaltına alındı.

'BABAMI ŞEYTAN OLARAK GÖRDÜM'

Otel odasında babasını döverek, öldüren Maksym Darmenko, jandarma karakolunda tercüman eşliğindeverdiği ifadesinde, "Babam iledevamlı problem yaşamaktaydık ve anlaşamıyorduk. Çıkan tartışmada babamı şeytan olarak gördüm ve içindeki şeytanı çıkarmak için kendisine yumruk vurarak yere düşürdüm. Babamı öldürmekten dolayı pişman değilim" dedi.
Maksym Darmenko, karakoldaki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

YuriiDarmenko'nun cansız bedeniise savcılık ve jandarma incelemelerinin ardından otopsi yapılmak üzere Antalya Adli Tıp Kurumu'na gönderildi.

ANTALYA/DHA