Sivas Valisi Salih Ayhan,Büyük Birlik Partisi'nin (BBP) merhum Genel Başkanı MuhsinYazıcıoğlu'nun Şarkışla ilçesi Elmalı köyündeki evini ziyaret etti.Yazıcıoğlu'nun ağabeyi YusufYazıcıoğluile görüşen Ayhan, MuhsinYazıcıoğlu'nun yaşadığı evin kısa sürede onarılarak kişisel eşyalarının ve fotoğraflarının yer aldığı yaşayan bir müzeye dönüştürüleceğini belirtti.

Ayhan, açıklamada, evin restore edilerek kısa sürede vatandaşların ziyaretine açılacağını aktardı.Yazıcıoğlu'nun önemli bir değer olduğunu vurgulayan Ayhan, "Rahmetlinin doğduğu, kimliğinin mayalandığı, bu ülke, bu millet için ümitler yeşerttiği topraktır burası. Dolayısıyla burada yaşanmışlık vardır, hikayeler vardır, bu millet adına vardır, burada olmaktan mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum." dedi.

"BAHÇEYİ DÜZENLEYEĞİZ, EVİ RESTORE ETTİRECEĞİZ"

Evi çok güzel bir şekilde tanzim edeceklerini aktaran Ayhan, şunları kaydetti: "Bahçeyi düzenleyeceğiz, evi restore ettireceğiz. Gelen insanların onun dünyasından, yaşanmışlığından, mücadelesinden, felsefesinden istifade etmesi lazım. Bize düşen onun kimliğinin mayalandığı evi muhafaza ederek, günün şartlarına uygun bir şekilde tanzim ederek milletimizin istifadesine sunmaktı. Sivas'ın değeridir, bu milletin değeridir, mücadele adamıdır, dava adamıdır. O davada bizler de onun yetiştirdiği öğrenciler, kişiler, bu devlette görev alan biri olarak da inşallah en güzel şeyle tanzim edeceğiz. Layık olduğu bir şekilde de burasına akın akın insanlar gelecek ve buradan güzel bir şekilde istifade edecekler, ayrılacaklar."

Evin restorasyonu için ihale sürecinin başladığını aktaran Ayhan, çalışmaların 4 ay içerisinde tamamlanmasını hedeflediklerini ifade etti. MuhsinYazıcıoğlu'nun ağabeyi YusufYazıcıoğluise Vali Salih Ayhan ve emeği geçenlere teşekkür etti.

SİVAS/AA