İstanbul'da ikematgahı olup yurt içi ve yurt dışında bulunanlar, seçim haftası akın akın kente gelecek. İstanbul'da oturan seçmenler özellikle 21Haziran Cuma gününden itibarenseçim seyahatlerine başlayacak.

İstanbul'a, özellikle Tekirdağ gibi yakın noktalara tatile giden yazlıkçıların seçim için akın etmesi bekleniyor.Seçim seyahatleri otogarda ve sınır kapılarında da büyük hareketliliğe yol açacak.

SEÇİM SONRASI DA YOĞUNLUK BEKLENİYOR

Edinilen bilgilere göre gelen yoğun bilet talepleri doğrultusunda21 Haziran Cuma gününden itibaren Esenler 15 Temmuz Demokrasi Otogarı,İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda büyük bir seçimhareketliliğiyaşanacak. Havayolu şirketlerinden edinilen bilgilere göre iç ve dış hat uçak seferlerinde de seçmenler eksik olmayacak.Özellikle seçim sonrası pazartesi günü de seçmenlerin ara verdikleri tatillerine dönüşleri otogar ve sınır kapılarında hareketliliğe neden olacak.

BAZI SEFERLERDE YER KALMADI

Tatil için yurt içi ve yurt dışında bulunan seçmenlerin dönüşlerini seçime göre ayarlaması, İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanı'nda yoğunluğa yol açacak. İstanbullu seçmenler oy verme işlemi için yurda geliş ile yurt içi ve yurt dışı uçuşlarını seçime göre planladı.

Uçak biletlerine özellikle seçim haftası gelen yoğun talepler bilet fiyatlarına da yansıdı. Bilet fiyatları talep artışı ile beraber özellikle iç hatlarda İstanbul'a dönüş silet fiyatlarına da yansıdı. Uçaklarda ucuz bilet bulmak zorlaştı. Bazı sefer saatlerinde ise yer kalmadı.

Seçim haftası uçak bileti almak isteyenlerise yer bulamayabileceği veya daha yüksek fiyatlarla bilet almak zorunda kalabileceği de belirtildi.

Havayolu şirketleri de seçimlerin yenilenmesi nedeniyle yolculara biletlerinde değişiklik ve iptal için kolaylık getirmişti.

İSTANBUL/DHA