Back To Top
13 kişinin şehit olduğu İBB'de 15 Temmuz töreni

13 kişinin şehit olduğu İBB'de 15 Temmuz töreni

 - Son Güncelleme: 15.07.2019 Pazartesi 20:28
13 kişinin şehit olduğu İBB\'de 15 Temmuz töreni
- A +

15 Temmuz darbe girişimi sırasında İBB önünde şehit düşenler için Saraçhane'de anma töreni düzenlendi. Törende konuşan İBB Başkanı İmamoğlu "13 çalışanını şehit vermiş bir kurumun başkanı olarak, 'Hiçbir güç millet iradesinin üstünde değildir ve olamaz' diyorum. Herkes bilsin ki 15 Temmuz'un kahramanlarına, şehitlerimize ve gazilerimize sevgi, saygı ve şükran duygularımız eksilmeyecek" diye konuştu.

FETÖ'cülerin 15 Temmuz 2016'da kalkıştığı hain darbe girişimi sırasında, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) önünde şehit olanlar törenle anıldı. İBB'nin Saraçhane'deki binası önünde düzenlenen anma töreni, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı.

Burada konuşan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, üç yıl önce gerçekleşen darbe girişiminde, İstanbul Büyükşehir Belediyesi önündeki çok sayıda kişinin şehit edildiğini hatırlattı. 

19-07/15/ana-manset-1563189371.jpg

"HİÇBİR GÜÇ MİLLET İRADESİNİN ÜSTÜNDE DEĞİLDİR"

Bir daha böylesi alçaklıkların yaşanmaması için gerekli şartların oluşturulmasının önemini vurgulayan İmamoğlu, "Unutmayalım ki 15 Temmuz'un hain darbecilerinin, devlet içerisinde bir virüs gibi yayılmaları, uzun yıllar boyunca ve bu konuda yapılan sayısız uyarılara rağmen, gerçekleşmiştir. İstanbulumuzun en kıymetli kurumlarından İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nin önünde, 13 çalışanını şehit vermiş bir kurumun başkanı olarak, 'Hiçbir güç millet iradesinin üstünde değildir ve olamaz' diyorum. Herkes bilsin ki 15 Temmuz'un kahramanlarına, şehitlerimize ve gazilerimize sevgi, saygı ve şükran duygularımız eksilmeyecek." ifadelerini kullandı. 

19-07/15/ana-manset-1563189393.jpg

"BU MANADA HEPİMİZ SORUMLUYUZ"

Her zaman şehitlerin ve gazilerin büyük kahramanlıklarından feyzalacaklarının altını çizen İmamoğlu, "Umuyorum ki milletimiz hiçbir zaman böylesi bir hain saldırıyla karşılaşmaz. Ve buna dönük tüm hazırlıklara karşı uyanık olup, iç ve dış faaliyetlere fırsat  vermeyiz. Bu manada hepimiz sorumluyuz. Kamu yöneticileri ise her anında en uyanık şekilde sürece dahil olarak devletin varlığını ve milletimizin birliğini korumakla sorumlu olduğunu unutmamalıdır." dedi. 

Konuşmanın ardından İmamoğlu ile İBB Birinci Başkan Vekili Göksel Gümüşdağ, AK Parti İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu, bazı ilçe belediye başkanları ve belediye meclis üyeleri, başkanlık binası önündeki şehitlerin fotoğraflarının bulunduğu panonun önüne gitti. Burada tüm şehitler için dua edildi. Ardından başkanlık binasındaki kokteyl salonunda, şehit yakınları ve gazilere ikramda bulunuldu.

İSTANBUL/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN