Back To Top
14 Temmuz 2019 KPSS sorusu: Seyit Onbaşı'nın vurduğu geminin adı nedir?

14 Temmuz 2019 KPSS sorusu: Seyit Onbaşı'nın vurduğu geminin adı nedir?

 - Son Güncelleme: 14.07.2019 Pazar 16:24
14 Temmuz 2019 KPSS sorusu: Seyit Onbaşı\'nın vurduğu geminin adı nedir?
- A +

14 Temmuz 2019 KPSS sorularından biri de "Seyit Onbaşı'nın 18 Mart Çanakkale Deniz Savaşı'nda vurduğu geminin adı nedir?" sorusuydu. 1915'te kazanılan zaferde Seyit Onbaşı'nın attığı mermi ile Ocean gemisi sulara gömüldü. İşte KPSS Genel Kültür ve Genel Yetenek Sınavı soruları ve cevapları...

14 Temmuz 2019 KPSS Genel Yetenek ve Genel Kültür sorularından biri de Seyit Onbaşı'nın vurduğu geminin adı nedir?" idi. KPSS'ye giren adaylar sınavdan sonra Seyit Onbaşı'nın vurduğu gemiyi araştırmaya başladı.

2019-KPSS A Grubu ve Öğretmenlik (Genel Yetenek-Genel Kültür/Eğitim Bilimleri) sınavında sorulan "Seyit Onbaşı'nın vurduğu geminin adı nedir?" sorusunun yanıtı "Ocean"

SEYİT ONBAŞI'NIN VURDUĞU GEMİ: OCEAN

Ocean, Mecidiye Tabyası’ndan Seyit Onbaşı’nın attığı mermiyle dümen aksamından yara aldı. Dümeni tahrip olan gemi kontrolden çıkarak Nusrat’ın döşediği mayınlardan birine çarptı. Akıntıyla Morto Koyu hizasına kadar sürüklenen Ocean burada battı.

18 Martta 1915'te kazanılan zaferin üzerinden tam 104 yıl geçti.

 

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN