Back To Top
15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda İSPARK düzenlemesi | Otopark bayram boyunca ücretsiz

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda İSPARK düzenlemesi | Otopark bayram boyunca ücretsiz

 - Son Güncelleme: 10.08.2019 Cumartesi 15:46
15 Temmuz Demokrasi Otogarı\'nda İSPARK düzenlemesi | Otopark bayram boyunca ücretsiz
- A +

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın otoparkındaki Avrasya Terminal İşletmelerine ait kabinler sökülerek yerine İSPARK kabinleri yerleştirildi. Otopark, Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet verecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin tatil öncesi son oturumunda aldığı karar uyarınca İSPARK'a devredilen 15 Temmuz Demokrasi Otogarı otoparkında çalışmalarda sona gelindi.

Belediyeden yapılan açıklamada, İBB ile Uluslararası Anadolu ve Trakya Otobüsçüler Derneği arasındaki otopark işletme sözleşmesinin 5 Mayıs'ta sona erdiği, İBB Meclisi'nin 11 Temmuz'daki oturumunda otopark işletmesinin belediye iştiraki İSPARK'a devrine onay verildiği, yaşanan adli sürecin ardından devir teslim işleminin 8 Ağustos'ta gerçekleştirildiği hatırlatıldı. 

19-08/10/ana-manset-1565441139.jpg

OTOPARK BAYRAM BOYUNCA ÜCRETSİZ

Devir işleminin ardından Avrasya Terminal İşletmelerine ait kabinler sökülerek yerine İSPARK kabinlerinin yerleştirilme işlemlerinin bugün tamamlandığı belirtilen açıklamada, otogarın alt kat otoparklarının İSTAÇ ekipleri tarafından temizlendiği ve gerekli düzenlemelerin yapıldığı kaydedildi.  

Açıklamada, otoparkın Kurban Bayramı süresince ücretsiz hizmet vereceği ve bölgede güvenliğin İSTGÜVEN ve zabıta ekipleri tarafından sağlanacağı aktarıldı. 

Sosyal medyadan İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'na ulaşan çok sayıda vatandaş ve sektör temsilcisinin otoparkın devrinden duydukları memnuniyeti dile getirdiği kaydedildi.

İSTANBUL/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN