Back To Top
15 Temmuz'da İstanbul'da ulaşım ücretsiz

15 Temmuz'da İstanbul'da ulaşım ücretsiz

 - Son Güncelleme: 11.07.2019 Perşembe 18:54
15 Temmuz\'da İstanbul\'da ulaşım ücretsiz
- A +

İBB Meclisi, istanbulkart entegrasyonuna dahil tüm toplu ulaşım araçlarının 15 Temmuz'da ücretsiz hizmet vermesini kabul etti. İstanbul'da toplu ulaşım, 30 Ağustos, 9 Eylül ve Kurban Bayramı boyunca da ücretsiz olacak.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi, kentteki toplu taşıma araçlarının Kurban Bayramı boyunca, 15 Temmuz, 30 Ağustos ve 9 Eylül'de ücretsiz hizmet vermesine karar verdi.
 
AK Parti İBB Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve CHP İBB Grup Başkanvekili Doğan Subaşı'nın ortak imzasıyla verilen teklifte, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'nde toplu ulaşımın ücretsiz verilmesi istendi. Teklif, Hukuk-Plan ve Bütçe ile Temel Haklar Komisyonu'nda olumlu bulunarak Meclis'e havale edildi. Meclis'te görüşülen teklif, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından oylamaya sunuldu.  

Tüm üyelerinin oylarıyla kabul edilerek Meclis'ten geçen karara göre, 15 Temmuz Pazartesi günü saat 06.00 ile 16 Temmuz Salı günü saat 06.00 arasında istanbulkart entegrasyonuna dahil olan tüm toplu ulaşım araçları ücretsiz hizmet verecek.

KURBAN BAYRAMI BOYUNCA DA ÜCRETSİZ

Yine AK Parti Grup Başkanvekili Tevfik Göksu ve CHP Grup Başkanvekili Doğan Subaşı'nın ortak imzasıyla verilen teklifle Kurban Bayramı boyunca ve 30 Ağustos Zafer Bayramı ile eğitim-öğretim yılının başlayacağı 9 Eylül'de toplum ulaşım ücretsiz olacak.

Kurban Bayramı süresince 11 Ağustos saat 06.00 ile 14 Ağustos saat 24.00'e kadar İstanbul'daki istanbulkart entegrasyonuna dahil tüm toplu taşıma araçları ücretsiz hizmet verecek. İstanbul'da İstanbulkart entegrasyonuna dahil olan tüm otobüs, tramvay, metro ve şehir hatlarına ait vapurlar, 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda da herhangi bir ücret almadan hizmet verecek.

Karar, meclisin ağustosta tatile girecek olması nedeniyle erken alındı.

İSTANBUL/AA

 
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN