Back To Top
2019 ALES başvuru ücreti ne kadar? ALES başvuruları ne zaman? Başvurular başladı…

2019 ALES başvuru ücreti ne kadar? ALES başvuruları ne zaman? Başvurular başladı…

 - Son Güncelleme: 10.07.2019 Çarşamba 14:51
2019 ALES başvuru ücreti ne kadar? ALES başvuruları ne zaman? Başvurular başladı…
- A +

Bu yıl ikincisi düzenlenecek olan Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (2019-ALES/2) için gelen son dakika haberi, adayları heyecanlandırdı. ‘ALES başvuruları ne zaman?’ sorusuna yanıt arayan adaylar, 2019 ALES başvuru ücretinin ne kadar olduğunu da araştırıyor. Peki ALES başvuruları başladı mı? ALES başvuru ücretleri ne kadar? ALES başvuruları hangi bankaya yatırılıyor? Tüm bu gelişmeler karar.com’da yer alıyor…

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) 2019-ALES’2 başvurularının ne zaman alınacağını duyurmuştu. ÖSYM tarafından yapılan duyuru ile ilgili bilgisi olmayanlar da ‘ALES başvuruları ne zaman? ALES başvuruları başladı mı?’ sorularına yanıt arıyordu. Gelen son dakika haberine göre 2019 ALES başvuruları 9 – 17 Temmuz tarihlerinde alınacak. Öğrenciler, bu tarihlerde ALES başvuru işlemlerini https://ais.osym.gov.tr/ adresine girerek ya da aşağıdaki bağlantıya tıklayarak gerçekleştirebilecek. ALES sınavına başvuru yapmak isteyenler, ‘2019 ALES sınav ücretleri ne kadar? ALES sınav başvuru ücretleri hangi bankalara yatırılıyor?’ sorularını da araştırıyor. ALES ile ilgili aradıklarınız da haberimizde yer alıyor…

2019 ALES BAŞVURULARI NE ZAMAN ALINIYOR?

ÖSYM sınav takvimiyle ALES başvuru tarihlerini haftalar öncesinden açıklamıştı. Bu sene ALES/2 başvuruları 9-17 Temmuz tarihlerinde alınıyor. ALES başvuruları 9 Temmuz tarihinden itibaren başladı. Sınava başvuruda bulunmak isteyen öğrenciler, ALES/2 dönem kılavuzu ile aday başvuru formuna başvuru tarihleri içinde ÖSYM'nin http://www.osym.gov.tr internet sitesinden ulaşabilecek. Kılavuzun adreslere dağıtımı yapılmayacak.

ALES SINAVI NE ZAMAN?

2019 Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı 22 Eylül 2019’da 81 il merkezi ile Lefkoşa'da (yalnızca Sonbahar Dönemi Sınavı) yapılacak. Yükseköğretim kurumlarında okutman, öğretim görevlisi, uzman, araştırma görevlisi, çevirici ve eğitim öğretim planlamacısı kadrolarına açıktan ya da öğretim elemanı dışındaki kadrolardan naklen atanabilmek için, ALES şartı aranıyor.

19-07/10/2019-ales-basvuru-ucreti-ne-kadar-ales-basvurulari-ne-zaman-basvurular-basladijpgg.jpg

ALES BAŞVURU ÜCRETİ NE KADAR VE HANGİ BANKALARA YATIRILIYOR?

2019 ALES sınavı ücreti 120,00 Türk lirası olarak belirlendi. ALES sınav başvuruları için Albaraka Türk Katılım Bankasının tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Akbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Kuveyt Türk Katılım Bankası’nın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Finansbank’ın tüm şubeleri, ATM ve internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Halkbank ATM, internet bankacılığı ve şubeler; Türk Ekonomi Bankası’nın tüm şubeleri ve internet bankacılığı; Vakıf Katılım Bankası’nın tüm şubeleri ve ATM (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); İNG Bank’ın tüm şubeleri, internet bankacılığı (KKTC’den başvuracak adaylar hariç); Ziraat Bankası sadece internet bankacılığı ve mobil bankacılık (Şubelerden ve ATM’den ücret yatırılmaz.); ÖSYM Kartlı Ödeme Sistemi (https://odeme.osym.gov.tr/) kanallarından yatırılabilir.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN