Back To Top
Acun Ilıcalı TV8'i sattı mı? A&S Yatırım Holding duyurmuştu | Uğur Akkuş kimdir?

Acun Ilıcalı TV8'i sattı mı? A&S Yatırım Holding duyurmuştu | Uğur Akkuş kimdir?

 - Son Güncelleme: 18.08.2019 Pazar 09:37
Acun Ilıcalı TV8\'i sattı mı? A&S Yatırım Holding duyurmuştu | Uğur Akkuş kimdir?
- A +

Acun Ilıcalı TV8'i sattı mı? A&S Yatırım Holding Hukuk departmanı TV8'in yüzde 57'sini satın aldıklarını duyurdu. Acun Ilıcalı ise görüşmelerin sürdüğünü henüz bir satış gerçekleşmediğini ifade etti. İşte TV8'in satışı ile ilgili detaylar...

Acun Ilıcalı TV8'i sattı mı? Uğur Akkuş'un Yönetim Kurulu Başkanlığını yaptığı A&S Yatırım Holding'den gelen "TV8'in yüzde 57'sini satın aldık." açıklamasının ardından binlerce kişi "Acun Ilıcalı TV8'i sattı mı?", "TV8'in satış fiyatı ne kadar?" gibi soruların yanıtlarını araştırmaya başladı. 

ACUN ILICALI TV8'İ SATTI MI?

Ilıcalı iddiaların ardından TV8'in satılmadığını sosyal medya hesabından duyurdu.

Acun Ilıcalı kişisel Twitter hesabından şu açıklamada bulundu:

"Kanalımızı başarılı bulan ve doğru bir yatırım olarak görüp ciddi teklifler sunan bazı yatırımcılarla görüştüğümüz doğru. Ancak basında yer aldığı gibi imzalanmış bir satış veya ortaklık anlaşması söz konusu değil. Böyle bir ortaklık gerçekleşirse bilgiyi anında paylaşacağımızdan şüpheniz olmasın."

UĞUR AKKUŞ KİMDİR? A&S YATIRIM HOLDİNG ŞİRKETİ

2007 yılında Uğur Akkuş tarafından kurulan A&S Yatırım Holding, bugüne kadar pek çok işleme aracılık yaptı. Bunlar arasında en bilineni ise 2007 yılında gerçekleşen Cevahir AVM satışıydı. 1 milyar doların üzerinde gerçekleşen Cevahir satışının dışında şirket bugüne kadar 2 milyar doların üzerinde daha yabancı sermaye işlemine aracılık etti.

Ekonomist Dergisi'nde yer alan bir habere göre, A&S Investment şimdi kendisi satın almalar yapmaya hazırlanıyor. A-S Investment CEO’su Uğur Akkuş, önümüzdeki 10 yılda Türkiye’de eğitim ve medya olmak üzere iki sektöre odaklanacaklarını ve bu alanlarda iki yılda 2 milyar dolarlık yatırım yapmayı plandıklarım söylüyor. Bu yatırımın yüzde 80’i eğitime, yüzde 20’si ise medyaya yapılacak.

Eğitimde bölgesel bir oyuncu olmayı düşündüklerini dile getiren Uğur Akkuş, şöyle devam ediyor:

“Yakında Türkiye’de çok yaygın bir eğitim kurumu satın alacağız. 300 milyon dolarlık yatırım yapacağız. Eğitim kurumumuzu franchise vererek bütün Arap alemine yaymak istiyoruz. Devamında da Türkiye'de bir üniversite projemiz olacak. Medya alanında ise bir medya grubu ile görüşmelerimiz sürüyor. Medyada da satın almanın ardından bölgelere açılım planlıyoruz.”

19-08/18/ugur-akkus.jpg

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN