Back To Top
Adalar’da 30 derecede faytona koşturulan atlar yürekleri sızlatıyor

Adalar’da 30 derecede faytona koşturulan atlar yürekleri sızlatıyor

 - Son Güncelleme: 17.06.2019 Pazartesi 10:08
Adalar’da 30 derecede faytona koşturulan atlar yürekleri sızlatıyor
- A +

Adalar’da faytonlarda kullanılan ve 30 derece sıcaklıkta kilometrelerce koşturulan atların durumları yürek sızlatıyor.

Adalar’da faytonlarda kullanılan atların çektiği çile yürekleri dağlıyor. Haziran sıcağında yokuş çıkan atların durumları havadan görüntülendi.
Adalar’da faytonda kullanılan atların dramı bitmiyor. Ticari amaç uğruna haziran sıcağında dik yokuşlarda fayton çektirilen atlar, artan iş yükü nedeniyle ölümle burun buruna. Turistler uzun kuyrukta seferden dönecek faytonu beklerken, o seferlerde kullanılan atların durumu ise yürekleri dağlıyor.

19-06/17/resimid_12406833.jpg

BU BİR EZİYET

Atların sıcak havada koşturulmasına tepki gösteren Şükran Özdemir, “Hayvanlara yazık, ağzı, dili yok sıcakta hayvanlara eziyettir. Önceden biz de biniyorduk ama artık binmiyoruz” dedi.

19-06/17/vmnxkb.JPG

Mevlüt Özdemir ise, “O hayvanların sırtından para kazanıyor ama hayvanlara eziyet çektiriyor. Belki karnı aç, belki susuz koşturuyor. Tabii ki ekmek paranı kazanacaksın ama hayvana da bakacaksın” şeklinde konuştu. Atların gün içinde mesaisinin bitmesinin ardından götürüldüğü fayton park ve atlar ise havadan görüntülendi.

İSTANBUL / İHA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN