Back To Top
Adalet Bakanı Gül: İsrail'in terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz

Adalet Bakanı Gül: İsrail'in terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz

 - Son Güncelleme: 26.12.2018 Çarşamba 16:55
Adalet Bakanı Gül: İsrail\'in terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz
- A +

Adalet Bakanı Gül, İsrail Adalet Bakanı'nın "Umarım Kürtler, Türklere karşı olan savaşlarını kazanırlar" sözlerine cevap verdi. Gül, "Ne terör devleti İsrail’in YPG, PKK gibi terör örgütlerine destek fırsatını ganimet bilerek saldırmasına ne de İsrail Adalet Bakanı’nın terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz" dedi.

İsrail Adalet Bakanının dünyaya terör örgütü YPG/PKK’yı koruma çağrısı yaparak, "Umarım Kürtler, Türklere karşı olan savaşlarını kazanırlar" şeklindeki açıklamasına ve İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu'nun Türk ordusuna yönelik iftiralarına Adalet Bakanı Abdulhamit Gül'den cevap geldi.

Bakan Gül, sosyal medya hesabı Twitter üzerinden yaptığı paylaşımda, "Türkiye'nin terörle mücadeledeki azim ve kararlılığı, hem sahada hem masa başında aldığı sonuçlar ve Cumhurbaşkanımızın haykırdığı hakikatler yalnızca İsrail Başbakanı Netanyahu'yu değil, İsrail Adalet Bakanını da fazlasıyla rahatsız etmiş" ifadesini kullanarak, şunları kaydetti:

"Ne terör devleti İsrail'in YPG, PKK gibi terör örgütlerine destek fırsatını ganimet bilerek saldırmasına ne de İsrail Adalet Bakanı'nın terör adına ağıt yakmasına şaşırmıyoruz. Bizler bu coğrafyada zulüm, işgal ve terörün sonu gelene dek rahatsızlık vermeye devam edeceğiz."

18-12/26/screenshot_4.png

18-12/26/screenshot_5.png

AJANSLAR

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN