Back To Top
AÖF 3 ders sınavı başvuru ekranı: AÖF üç ders sınavı ne zaman 2019

AÖF 3 ders sınavı başvuru ekranı: AÖF üç ders sınavı ne zaman 2019

AÖF 3 ders sınavı başvuru ekranı: AÖF üç ders sınavı ne zaman 2019
- A +

AÖF 3 ders sınavı başvuru ekranı öğrenciler tarafından sorgulanıyor. AÖF bahar dönemi final sonuçlarının açıklanmasının ardından öğrenciler AÖF üç ders sınavının ne zaman olduğunu araştırıyor. Anadolu Üniversitesi’nin yaptığı bildiride, 2019 yılında son defa gerçekleşecek AÖF üç ders sınavının ne zaman yapılacağı konusuna açıklık getirildi. Peki AÖF 3 ders sınavına başvurular nasıl yapılıyor? İşte AÖF üç ders sınavlarının tarihi…

 

AÖF bahar dönemi final sınav sonuçlarının açıklanması ile birlikte kimi öğrencileri diploma heyecanı kaplarken, kimisi de AÖF üç ders sınavının ne zaman olduğunu 2019’da merak ediyor. AÖF 3 ders sınavı başvuru ekranına giriş yapılarak kayıt oluşturuluyor. AÖF üç ders sınavına nasıl başvuru yapılacağını öğrenmek isteyenler ise çeşitli araştırmalarını sürdürüyor. Peki AÖF üç ders sınavı ne zaman? AÖF 3 ders sınavı başvuruları nasıl yapılıyor? İşte yanıtı…

AÖF ÜÇ DERS SINAVI NE ZAMAN 2019?

2018-2019 Öğretim Yılı Üç Ders Sınavı’nın ne zaman olacağına dair AÖF’den net bir açıklama yapıldı. Buna göre AÖF üç ders sınavı 20 Temmuz 2019 Cumartesi günü yapılacak. Anadolu Üniversitesi Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri Üç Ders Sınavı, 2018-2019 öğretim yılı sonundan itibaren son defa yapılacak.

AÖF üç ders sınavı, 27 Temmuz saat 14:00'da, Ankara, Adana, Bursa, Antalya, Diyarbakır, Denizli, Eskişehir, Erzurum, İstanbul, Gaziantep, Kayseri, İzmir, Samsun, Konya, Trabzon, Sivas, Van illeri ile KKTC/Lefkoşa'da yapılacak.

AÖF ÜÇ DERS SINAVINA BASIL BAŞVURU YAPILIR?

AÖF Üç ders sınavına girmek isteyen öğrencilerin sistemde kayıtlı olan sınav merkezlerine göre sınav yapılacak kentlere atamaları Fakülte tarafından gerçekleştirilecek. Öğrenciler üç ders sınavına gireceği sınav kentini, 19-20 Haziran tarihleri arasında T.C. kimlik/öğrenci numaraları ve şifreleri ile http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından sayfalarına giriş yaparak, AÖF bürolarına bizzat giderek veya 0850 200 46 10 nolu AOSDestek İletişim ve Çözüm Masasını arayarak yapacak. Söz konusu tarihlerde değişiklik yapmayan öğrenciler Fakülte tarafından atandıkları sınav kentlerinde sınava girecek.

19-06/13/aof.jpg

AÖF ÜÇ DERS SINAV GİRİŞ YERLERİ NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖF üç ders sınavı için sınav giriş belgeleri 22 Temmuz 2019 Cumartesi Pazartesi gününden itibaren http://aof.anadolu.edu.tr adresi "Öğrenci Otomasyonu" bağlantısından ve AÖF bürolarından paylaşılacak.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN