Back To Top
AÖL 3. Dönem sınav sonuçları açıklandı mı? MEB tarihi paylaştı

AÖL 3. Dönem sınav sonuçları açıklandı mı? MEB tarihi paylaştı

AÖL 3. Dönem sınav sonuçları açıklandı mı? MEB tarihi paylaştı
- A +

AÖL 3. Dönem sınav sonuçları için heyecanlı bekleyiş sürüyor. Lise eğitimlerini açıktan sürdüren on binlerce adayın girdiği ‘AÖL 3. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?’ sorusu, şu sıralar sıkça araştırılıyor. Hafta sonu öğrencilerin katılımıyla yapılan sınavın neticeleri için tarih MEB tarafından paylaşılmıştı. İşte tüm aradıklarınız…

6-7 Temmuz 2019 hafta sonu yapılan ‘AÖL 3. Dönem sınav sonuçları açıklandı mı?’ sorusunun yanıtı haberimizde. Lise eğitimlerini dışarıdan devam ettiren on binlerce adayın girdiği sınavlar için öğrencilerin bekleyişi devam ediyor. Lise eğitimlerini tamamlamak için uzun süren bir dönemi çalışarak geçirdikten sonra sınava giren adaylar, ‘AÖL 3. Dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?’ sorusuna yanıt arıyor. Tüm bu gelişmeler de karar.com’da yer alıyor…

AÖL 3. DÖNEM SINAV SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

AÖL 3. Dönem sınav sonuçlarının açıklanma tarihi, Millî Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından paylaşılmıştı. 6-7 Temmuz hafta sonu yapılan AÖL 3. Dönem sınavlarının, 1 Ağustos 2019 Cuma günü açıklanması bekleniyor. Sonuçlar, http://aolweb.aol.meb.gov.tr/ adresinden paylaşılacak.

AÖL SORU VE CEVAPLARI YAYINLANDI MI?

Merak edilen bir diğer konu ise, 3. dönem AÖL soru ve cevap anahtarı olarak öne çıkıyor. Bilindiği üzere, Açıköğretim Lisesi soru ve cevap anahtarı ile sonuçlara yönelik tahminde bulunulabiliyor. Konuya yönelik detayları sizler için derledik. İşte, ayrıntılar; 6-7 Temmuz 3. dönem AÖL soru ve cevapları henüz yayımlanmadı. Açıköğretim Lisesi soru ve cevap anahtarının bu hafta içerisinde erişime açılması bekleniyor. Soru ve cevaplar açıklanır açıklanmaz haberimizden ulaşabilirsiniz.


19-07/12/aol-3-donem-sinav-sonuclari-aciklandi-mi-meb-tarihi-paylastijpgg.jpg

İTİRAZ NASIL YAPILIYOR?

Sınav sonuçlarına yapılacak olan itirazlar; Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğüne yapılacaktır.

Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün Ortak Sınavlara İtiraz web sayfasına http://odsgm.meb.gov.tr/www/ortak-sinavlara-itiraz/icerik/18 adresinden ulaşabilirsiniz.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne bu yönde yapılan itirazlar dikkate alınmayacaktır. Sınavlarla ilgili olarak yapılacak tüm iş ve işlemler Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğünün ilan ettiği esaslara göre yapılacaktır.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN