Back To Top
ATA AÖF sınav soruları ne zaman yayınlanacak? Atatürk Üniversitesi ATA AÖF final sınav soruları 2018

ATA AÖF sınav soruları ne zaman yayınlanacak? Atatürk Üniversitesi ATA AÖF final sınav soruları 2018

 - Son Güncelleme: 12.05.2018 Cumartesi 11:09
ATA AÖF sınav soruları ne zaman yayınlanacak? Atatürk Üniversitesi ATA AÖF final sınav soruları 2018
- A +

ATA AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Atatürk Üniversitesi tarafından yapılan final sınavları bugün (12 Mayıs) ve yarın (13 Mayıs) yapılacak. ATA AÖF 2018 final sınavı soruları ve cevaplarının ise ne zaman açıklanacağı şimdiden merak ediliyor. ATA AÖF sınavları hakkındaki tüm detaylı bilgileri haberimizden görebilirsiniz.

ATA AÖF sınav soruları ve cevapları ne zaman yayınlanacak? Öğrenciler tarafından merak lanır?edilen bu sorunun cevabına sayfamızdan erişebilirsiniz. Atatürk Üniversitesi tarafından 12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde düzenlenecek ATA AÖF final sınavları için öğrenciler ter döküyor. ATA AÖF sınavlarına katılan öğrenciler final sınavında çıkan soruları ve cevaplarını merak etmeye başladı. Peki ATA AÖF soruları ve cevapları ne zaman yayınlanır? ATA AÖF sınavlarıyla ilgili detaylı açıklamaları sayfamızda sizlerle paylaşıyoruz. 

ATA AÖF SINAV SORULARI VE CEVAPLARI NE ZAMAN YAYINLANACAK?

12-13 Mayıs 2018 tarihlerinde, Atatürk Üniversitesi tarafından düzenlenen ATA AÖF final sınavları soruları merakla bekleniyor. ATA AÖF sınav soruları ve cevaplarının sınavların bitiminden birkaç gün içerisinde yayınlanması bekleniyor.

ATA AÖF çıkmış sorular için tıklayınız

2018 ATA AÖF SINAV SONUÇLARI NASIL ÖĞRENİLİR?

Erzurum Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi öğrencileri ATA AÖF sınav sonuçlarını ATA AÖF OBS (Öğrenci Bilgi Sistemi) girişi yaparak öğrenebilirler.

Bunun için öncelikle Öğrenci Bilgi Sistemi'nin https://obs.atauni.edu.tr/ internet adresine girilmesi gerekmektedir. Ardından Öğrencinin T.C. Kimlik No ve Parola bilgilerini girdikten sonra ata aof obs sistemine giriş yapılabilmektedir.

ATA AÖF SINAV İTİRAZI

Beklenen ATA AÖF vize sınav soru ve cevapları bugünden itibaren erişime açıldı. İşte yapılan resmi açıklama…

“Değerli Öğrencilerimiz,

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ara Sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlanmıştır. Sadece kesin olarak hatalı gördüğünüz sorulara itirazda bulununuz. Daha önceki sınavlarda bazı öğrencilerimizin bir derste 20 soruya itirazda bulunarak online soru itiraz sistemini suistimal ettiği tespit edilmiştir. Bu durum gerek soru itirazlarının incelenme, gerekse sınav sonuçlarının açıklanma süresinin uzamasına neden olmaktadır. İtiraz sürecinin daha hızlı ve daha sağlıklı yürütülebilmesi için bir öğrencinin bir sınav döneminde soru itiraz hakkı toplamda 10 soruyla sınırlandırılmıştır. Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden anlık olarak yapılacaktır. Bilgilerinize sunar, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Not: Soru itirazları 28 Mart 2018 Çarşamba günü saat 23:59 a kadar yapılacak ve bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır.”

LMS sistemine OBS üzerinden ve https://lms3.ataaof.edu.tr/ internet adresi üzerinden ulaşılabilecek. LMS sistemine giriş yaptıktan sonra sol menüde yer alan "Sonuç İtirazı" butonuna tıkayın. İtirazda bulunmak istediğiniz sınav için gerekli alanları doldurduktan sonra "İtirazı kaydet" butonuna tıklayarak itirazınızı gönderin.

ATA AÖF SINAV SORULARI CEVAPLAR AÇIKLANDI MI?

ATA AÖF vize sınav soruları ve cevapları açıklandı. Kurum tarafından yapılan duyuru aşağıdaki gibidir:

Değerli Öğrencilerimiz,

2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Dönemi Ara Sınav soru kitapçıkları ve cevap anahtarları yayınlanmıştır.

Sadece kesin olarak hatalı gördüğünüz sorulara itirazda bulununuz.

Daha önceki sınavlarda bazı öğrencilerimizin bir derste 20 soruya itirazda bulunarak online soru itiraz sistemini suistimal ettiği tespit edilmiştir. Bu durum gerek soru itirazlarının incelenme,  gerekse sınav sonuçlarının açıklanma süresinin uzamasına neden olmaktadır. 

İtiraz sürecinin daha hızlı ve daha sağlıklı yürütülebilmesi için bir öğrencinin bir sınav döneminde soru itiraz hakkı toplamda 10 soruyla sınırlandırılmıştır.

Gönderilen itirazlar değerlendirilip geri bildirimler sistem üzerinden anlık olarak yapılacaktır.

Bilgilerinize sunar, başarılı çalışmalarınızın devamını dileriz.

Not: Soru itirazları 28 Mart 2018 Çarşamba günü saat 23:59 a kadar yapılacak ve bu tarihten sonra yapılan itirazlar değerlendirmeye alınmayacaktır

ATA AÖF SINAVI SAAT KAÇTA?

24 Ocak Cumartesi ve 25 Ocak Pazar günlerinde 09.30'da başlayacak olan sınav, her bir oturum için 30 dakika sürecek. Öğrenciler, gün içerisine yayılan derslerden sınavlara katılım sağlayacak.

ATA AÖF SINAVLARI NASIL YAPILIR?

Fakültemizde bir eğitim – öğretim yılı içerisinde her dönem için bir adet ara sınav (Blok Uygulama hariç) ve bir yarıyıl sonu sınavı ile bir bütünleme sınavı yapılmaktadır. Ayrıca kayıtlı olduğu programın bütün derslerine kayıt yaptırmış  ancak FF harf notu alarak mezuniyeti için üç dersi kalmış olan öğrencilere eğitim-öğretim yılı sonunda bir defaya mahsus olmak üzere mezuniyet üç ders sınavı yapılır.  Sınavlar ülke genelinde 81 ilde merkezi sınav yöntemiyle gözetim altında (yüz yüze) gerçekleştirilmektedir. Ayrıca yurtdışında Azerbaycan’da sınav yapılmaktadır.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN