Back To Top
AUZEF Güz Dönemi Bitirme Sınav tarihleri ne zaman? 2019 İÜ AUZEF sınav giriş belgesi

AUZEF Güz Dönemi Bitirme Sınav tarihleri ne zaman? 2019 İÜ AUZEF sınav giriş belgesi

 - Son Güncelleme: 15.01.2019 Salı 15:03
AUZEF Güz Dönemi Bitirme Sınav tarihleri ne zaman? 2019 İÜ AUZEF sınav giriş belgesi
- A +

İstanbul Üniversitesi AUZEF Güz Dönemi Bitirme Sınav tarihleri ne zaman? Binlerce aday aynı zamanda AUZEF sınav giriş belgesi nereden alınır sorusunun cevabını da arıyor. Üniversiteyi açıktan okuyarak bitirmek isteyen adaylar için 2019 yılı Güz Dönemi Bitirme Sınavları giriş belgesi yayınlandı. Adaylar giriş belgesi ve güz dönemi sınav takvimine ilişkin ayrıntıları haberimizde bulabilir.

AUZEF Güz Dönemi Bitirme Sınav tarihleri ve İÜ AUZEF sınav giriş belgesi ile ilgili detaylar adaylar tarafından araştırılıyor. Istanbul Üniversitesi'ni açıktan okuyarak mezun olmak isteyen adaylar için güz dönemi bitirme sınav tarihleri belli oldu. Adaylar aynı zamanda aşağıda yer alan bağülantıya tıklayarak AUZEF Güz Dönemi sınav giriş belgesine de ulaşabilir.

İÜ AUZEF GÜZ DÖNEMİ SINAV GİRİŞ BELGESİ

Yukarıdaki linke tıklayan AUZEF öğrencileri sınav giriş belgesine ulaşabilirler.

İÜ AUZEF Güz Dönemi Bitirme Sınavlarına giriş tarihi 19-20 Ocak 2019 olarak açıklandı.

AUZEF Sınavları cumartesi sabah ve öğle, pazar sabah ve öğle olmak üzere 4 oturumda gerçekleştirilmektedir. İstanbul Üniversitesi AUZEF Sınavları, Türkiye genelinde fakülte tarafından belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilmektedir.

KESİN KAYIT NASIL YAPILIR?

İÜ AUZEF Güz Dönemi Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları) öğrencilerin tercih ettiği sınav merkezlerinde merkezi sistemle “sınavların akademik takvimde belirlenen tarih ve saatte bütün sınav merkezlerinde eş zamanlı” ve gözetimli olarak yüz yüze yapılır. Açık Öğretim Fakültelerinden birisi olan İstanbul Üniversitesi AUZEF sınavlarının tarihleri daha önce sınav takvimi olarak üniversite tarafından açıklanmıştı. AUZEF İnternet Adresi: http://auzef.istanbul.edu.tr/ Kayıt işlemi “Online Kayıt”, “Öğrenim Bedelini Ödeme” ve AUZEF tarafından yapılacak olan “Kesin Kayıt” adımlarından oluşmaktadır.

SINAVA GİDERKEN YANINIZDA GÖTÜRDÜKLERİNİZE DİKKAT EDİN

Öğrenciler sınavlara “Sınav Merkezi Tercihi” döneminde tercih ettikleri sınav merkezinde girmek zorundadırlar. Aksi belirtilmediği sürece öğrencilerimiz ilk yedi haftanın konularından sorumludur. Öğrenciler dersinin/derslerinin bulunduğu sınav oturumlarında sınav alınır.

Sınavlarda aksi belirtilmediği sürece her ders için 20 soru sorulmakta ve soruların çözümü için 30 dakika süre verilmektedir. Sınav süresi her oturum için ders sayısı X 30 dk. ya göre belirlenir. Sınav bina ve salonlarına girerken Öğrenci Kimlik Kartına gerek yoktur.

Öğrencilerimiz sınav salonuna girebilmeleri için Sınav Giriş Belgesi ve Nüfus Cüzdanı yeterlidir. Sınav salonlarına CEP TELEFONU ile kesinlikle girilemez.

19-01/15/istanbul-universitesi-edebiyat-fakultesi-felsefe-bolumu_5455_11-17-32.jpg

AUZEF NEDİR, KİMLER AÇIKTAN ÜNİVERSİTE OKUYABİLİR?

Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi, öğrencilerine dünyanın neresinde olursa olsunlar internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartlarında öğrenim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.

2016 yılı itibariyle AUZEF bünyesinde 15 Lisans, 15 Ön Lisans ve 7 Lisans Tamamlama programı bulunmaktadır. Bu programların 17’si Açık Öğretim, 18’i AUZEF’e bağlı Uzaktan Eğitim, 2’si de Diğer Fakültelere Bağlı Uzaktan Eğitim şeklindedir.

AUZEF, tüm programlarındaki öğrencilerine, dünyanın her yerinde internet üzerinden İstanbul Üniversitesi standartları ile öğretim görme ve mezun olma fırsatı sunmaktadır.

Yükseköğretim kurumlarının lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler hem lisans hem de ön lisans açık öğretim programlarına, ön lisans programlarında okuyan veya mezun olan tüm öğrenciler ise ön lisans açık öğretim programlarına, “Sınavsız İkinci Üniversite” kapsamında kayıt yaptırabilirler.

KİMLER BAŞVURABİLİR?

• ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer alan üniversitelerde hâlen öğrenci olan ya da bu programlardan mezun olanlar,
• Önlisans öğrencileri/mezunları önlisans programlarına başvurabilir
• Lisans öğrencileri/mezunları önlisans ve lisans programlarına başvurabilir
• Türkiye’deki yükseköğretim kurumlarının lisans/ön lisans düzeyindeki programlarına herhangi bir şekilde kayıtlı/mezunu yabancı uyruklu öğrenciler,
• Yurt dışında lisans seviyesinde yükseköğretim kurumlarını bitirerek Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı’ndan (YÖK) denklik belgesi alanlar

KİMLER BAŞVURAMAZ?

• Herhangi bir üniversitenin ön lisans/lisans düzeyindeki programlarında kaydı bulunmayanlar veya bu programlardan herhangi bir şekilde ilişiği kesilenler (kayıt sildirenler vb.)
• ÖSYM’nin Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nda yer almayan herhangi bir ön lisans/lisans programının öğrencisi ya da mezunu olanlar,
• YÖK denkliği olmayan yurt dışındaki bir üniversitenin herhangi bir ön lisans/lisans düzeyindeki programlarında öğrenci ya da mezun olanlar,
• İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesinin lisans / önlisans programlarından herhangi birinde öğrenci olanlar,
• Herhangi bir üniversitenin lisans düzeyindeki programlarında kayıtlı/mezun olanlar,kayıtlı/mezun oldukları aynı programa kayıt olamazlar.
(Örneğin, İktisat programı öğrencileri/mezunları, İktisat programına kayıt yaptıramazlar)
• Ön lisans öğrencileri/mezunları lisans programlarına kayıt olamazlar.
• AUZEF çalışanları fakülte programlarına kayıt olamaz.

Uzaktan Öğretim Nedir?

Uzaktan Öğretim, alışılmış geleneksel eğitim tarzından farklı olarak, kampüse gelme zorunluluğunun olmadığı, derslerin bilgisayar vasıtasıyla tamamen sanal ortamda, canlı ve interaktif olarak işlendiği, katılımcının istediği zaman bunları tekrar tekrar izleyebileceği eğitiminin adıdır.

- Öğrenci Merkezlidir.
- Fırsat eşitliği sunar.
- Fiziksel engelli öğrencilere eğitim olanağı sağlar.
- Coğrafi ve bölgesel engelleri ortadan kaldırır.
- Geleneksel eğitimden yararlanamayan kişiler için idealdir.
- Çalışan kişilerin öğrenimlerine devam edebilmesini sağlar.
- Kişinin kendi öğrenme hızında öğrenim görmesine imkan sağlar.
- Bilgiye hızlı ve kolay bir şekilde erişme imkanı sağlar.
- Yüzyüze eğitimde gereken ulaşım, barınma, konaklama, beslenme gibi ek harcamaları ortadan kaldırır.
- Öğretim elemanlarıyla etkileşimli ve dinamik bir öğrenme süreci yaşatır.
- Zaman ve mekandan bağımsız olması yönüyle öğrencilerin eğitim ortamına internet erişimi olan herhangi bir yerden 7/24 erişim olanağı sağlar.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN