Back To Top
Bekçilik fiziksel yeterlilik ve sözlü sınavı ne zaman yapılacak? PA son dakika olarak açıkladı

Bekçilik fiziksel yeterlilik ve sözlü sınavı ne zaman yapılacak? PA son dakika olarak açıkladı

Bekçilik fiziksel yeterlilik ve sözlü sınavı ne zaman yapılacak? PA son dakika olarak açıkladı
- A +

7 Ağustos 2019’da erişime açılan bekçilik sınav sonuçlarının ardından gözler adayların katılacağı fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat tarihlerine çevrildi. Bekçi olmayı bekleyenler, bekçilik fiziksel yeterlilik ve sözlü sınavının ne zaman olacağını araştırıyor. Tüm bu gelişmeler ise karar.com’da yer alıyor…

 

Polis Akademisi Başkanlığı kapsamında bekçilik alımı ile ilgili yapılan sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından bekçi olmayı bekleyen binlerce aday, fiziksel yeterlilik ve sözlü sınavının ne zaman gerçekleşeceğini araştırıyor. Konu ile ilgili gelecek son dakika açıklamaları ise sayfamızda…

FİZİKİ YETERLİLİK VE SÖZLÜ SINAV NE ZAMAN?

Bekçi olacak adayların gireceği fiziki yeterlilik ve sözlü mülakat sınav tarihleri, yerleri, sınav parkuru ve puan cetveli ile adayları alakadar eden diğer detaylar, kısa zaman sonra içinde Polis Akademisi Başkanlığı resmî internet sitesi üzerinden duyurulabilir. Bu konuyla ilgili detaylar belli olur olmaz, karar.com gelişmeleri aktaracak.

19-08/15/050820191422335814499.jpg

FİZİKİ MÜLAKAT

Sınav sonucunun ardından başarılı olan adaylar, bu defa fiziki yeterlilik sürecine tabi tutulacak. Fiziki yeterlilik sınav komisyonu aday değerlendirme ve seçmesini, adayın mevcut durumunu bizzat görerek şu şekilde yapacak;

Fiziki yeterlilik sınavı yüz tam puan üzerinden değerlendirilir. Sınav sonucunda altmış puanın altında alan adaylar başarısız sayılacak. Fiziki yeterlilik sınavında adayın süresinin takibi, sınav yerinde bulunanlar tarafından görülebilecek nitelikteki sayaçlarla yapılacak. Fiziki yeterlilik sınavı; adayın bedeni kabiliyeti ve fiziki yapısı değerlendirilmek üzere uygulamalı olarak yapılacak.

DİĞER GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

SÖZLÜ MÜLAKATTA ADAYLARIN DEĞERLENDİRİLME SİSTEMİ

Sözlü mülakat sürecinde adaylar şu koşullarda değerlendirilecek;

a) Kendisinden istenileni kavraması,
b) Konu hakkındaki bilgi düzeyi, c) Özgüveni,
ç) Beden dilini kullanma becerisi,

d) İfade etme yeteneği,

olmak üzere beş ayrı kritere göre ve her bir kriter (20) puan olmak üzere toplam (100) tam puan üzerinden değerlendirme yapılacak. Sözlü sınavda (100) puan üzerinden en az (70) puan alan adaylar başarılı sayılmış olacak.

PARKUR DETAYLARI

Polis Akademisi Başkanlığı bekçi alımı parkuruna dair henüz bir bilgi paylaşılmazken, geçen sınav dönemine ait parkur bilgileri şöyleydi:

Toplam 72 metre uzunluğundaki parkurda;

1-) Lastik içerisinden geçme,

2-) Jimnastik tahtası üzerinde çift ayakla 5 kez sıçrayış,

3-) İki sağlık topu arasında bir tur (ilk topa bir, ikinci topa iki kez dokunulması gerekiyor),

4-) 15'er kilogramlık ağırlıklarını iki hedef arasında bir tur taşıma,

5-) Engel altından geçiş ve üstünden atlayış aşamaları tamamlanacak.

6-) 2 metrelik zeminde bir kez takla,

7-) Arası 2 buçuk metre olan 6 duba arasından slalom koşu,

Bu klasmanları;

41 saniyede tamamlayanlar 95, 40 saniyede tamamlayanlar 100 puan, 43 saniyede tamamlayanlar 85, 42 saniyede tamamlayanlar 90, 44 saniyede tamamlayanlar 80, 46 saniyede tamamlayanlar 70, 45 saniyede tamamlayanlar 75, 49-50 saniyede tamamlayanlar 60 ve 47-48 saniyede tamamlayanlar 65 puan aldı.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN