Back To Top
Bursa Gemlik'te deprem | Son Depremler

Bursa Gemlik'te deprem | Son Depremler

 - Son Güncelleme: 28.01.2020 Salı 14:36
Bursa Gemlik\'te deprem | Son Depremler
- A +

Marmara Denizi'nde 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin merkez üssünün olduğu Bursa'da bulunan Gemlik Körfezi olduğu açıklandı. Deprem İstanbul ve ilçelerinden de net bir şekilde hissedildi.

Marmara Denizi'nde deprem meydana geldi. Sosyal medya kullanıcıları depremin İstanbul'dan da hissedildiği mesajlarını paylaştı.

Bursa'nın Gemlik İlçesi'nde 3.7 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin dernliği 4.3 km olduğu için İstanbul ve  Marmara'nın çeşitli illerinde de hissedildi.

MANİSA'DA 28 OCAK'TA MEYDANA GELEN DEPREM İÇİN TIKLAYINIZ

Gemlik Körfezi merkezli, 3.7 büyüklüğünde meydana gelen deprem yerin 4.3 kilometre derinliğinde olduğu için İstanbul ve Marmara'nın çeşitli illerinde de hissedildi.

Türkiye'deki son depremler

Türkiye'de ve dünyada her gün çok sayıda deprem meydana geliyor. Bunların bir kısımı hiç hissedilmeyecek kadar küçük oluyor. Ancak teknoloji sayesinde depremin büyüklüğü ne olursa olsun kaydedilebiliyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) ise son depremlerin tamamını takip ediyor ve verilerini tutuyor. Bu verilere göre olası deprem durumlarına yönelik önlemler alınıyor.

Türkiye'de yaşanan depremleri aşağıda yer alan bağlantıdan öğrenebilirsiniz.

SON DEPREMLER TIKLA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN