Back To Top
Buse'siz ikinci bayram!

Buse'siz ikinci bayram!

 - Son Güncelleme: 12.08.2019 Pazartesi 12:17
Buse\'siz ikinci bayram!
- A +

Antalya'nın Kemer ilçesinde üniversite öğrencisi Buse Acar'ın kaybolduğu hortum felaketinin üzerinden 193 gün geçti fakat kendisinden hala bir iz yok. Acılı aile Buse'siz geçen ikinci bayramın üzüntüsünü yaşıyor.

Antalya'nın Kemer ilçesinde 24 Ocak günü meydana gelen hortum felaketinde kaybolan üniversite öğrencisi Kader Buse Acar, aradan geçen 193 güne rağmen bulunamadı.

Annesi Ayla Acar'ın kullandığı otomobille babasının sanayi sitesindeki iş yerine birkaç metre kala hortumla karşılaşan 20 yaşındaki üniversite öğrencisi Acar'ın kayboluşuna ilişkin kesin bir veriye henüz ulaşılamadı. Talihsiz kız Ağva Deresi yatağında, hortumun izlediği güzergahta bulunan tepelerde, derenin döküldüğü noktadan başlayarak deniz üstünde ve altında, kıyılarda, akla gelen her yerde arandı.

KAZIDAN DA SONUÇ ÇIKMADI

Bayram öncesi Sahil Güvenlik sualtı timleri deniz altında arama yaparken, baba Ahmet Acar da bir vatandaşın tahsis ettiği tekneyle Phaselis antik kenti yakınlarındaki kıyıları kontrol etti.

19-08/12/aw777064_03.jpg

Acar için Kurban Bayramı'nın birkaç gün öncesinde Ağva Deresi'nin denize yakın bir noktasında kazı yapıldı. Ayla-Ahmet Acar çiftinin umutla izlediği, gece karanlığında da devam eden iki günlük çalışmada, bir sonuç alınamadı.

SINIRLAR ZORLANIYOR

Bayram öncesindeki son arama, Antalya İl Jandarma Komutanlığı'na bağlı JAK timi ve 'Pense' isimli kadavra bulucu köpeği ile dere yatağında yapıldı. Köpeğin sıcaktan etkilenmesi sebebiyle sabahın erken saatlerinde başlayan çalışmalar, sınırlar zorlanarak devam ettirildi ancak aranan noktalarda Buse’ye ait bir ize rastlanılamadı.

19-08/12/aw777064_09.jpg

Bayram öncesi arama çalışmalarını umutla izleyen acılı anne baba, Kurban Bayramı'na da boynu bükük girdi.

ANTALYA/İHA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN