Back To Top
Davutoğlu: Yenikapı'daki teravih iyi olmadı

Davutoğlu: Yenikapı'daki teravih iyi olmadı

 - Son Güncelleme: 13.06.2019 Perşembe 18:29
Yükleniyor...
- A +

Ahmet Davutoğlu, Ramazan ayının son günlerinde Yenikapı'da kılınan teravih namazına siyasi bir anlam yüklenmesinin yanlış olduğunu söyledi.

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Konya'ya yayın yapan yerel bir televizyona konuştu. Gündemi değerlendiren Davutoğlu, Ramazan ayının son günlerinde Yenikapı Milli İrade Meydanı'nda kılınan toplu teravih namazına da değindi.

GÜZEL AMA SİYASİ BİR ANLAM TAŞIMAMALI

Dini atmosferin içinde siyasi mesajlar vermeyi her zaman yanlış bulduğunu dile getiren Davutoğlu, şunları söyledi: "Ben prensip olarak görevlerim esnasında, dini atmosferin içinde siyasi mesajlar vermeyi doğru bulamadım. Bazen kaçamadığımız haller dışında cami içinde mümkün olduğu kadar izin vermemek lazım. Orası ayrı bir mekan. Orada ola ki farklı siyasi görüşlerden olanlar olur, sizinle aynı düşünmeyenler olur, sizi sevmeyenler olur. Oraya gelenler Allah sevgisiyle geliyor. Bunlara özen göstermek gerektiği kanaatindeyim. Tabii teravihin, açık bir alanda geniş katılımla kılınması güzel ama bunun siyasi bir anlam taşıması Ramazan'ın bu iklimine aykırı olur. Bizim bu birleştirici iklimi korumamız hepimiz için önemli."

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN