Back To Top
Gemlik'te arıza yapan tekneden atlayan iki kişi kayıp

Gemlik'te arıza yapan tekneden atlayan iki kişi kayıp

 - Son Güncelleme: 10.06.2019 Pazartesi 14:28
Gemlik\'te arıza yapan tekneden atlayan iki kişi kayıp
- A +

Gemlik'te denize açıldıktan sonra arıza yapan tekneden atlayan 3 kişiden birine sağ ulaşıldı. 2 kişinin bulunması için havadan ve denizden arama devam ederken, kurtarma çalışmalarına bir helikopter, iki Sahil Güvenlik botu ve özel eğitimli dalgıç timi katıldı.

Bursa'nın Gemlik ilçesisine bağlı sahil kenti Kurşunlu'dan dün akşam saatlerinde denize açılan ve içinde 10 kişinin bulunduğu tekne, yaklaşık 3 kilometre açıkta bilinmeyen bir nedenle arızalandı. 

Teknede bulunan Yaman Şipka, (45) Serdar S. (43) ve Natalie S. (43), yüzmek için denize atladı.  Teknede bulunanlar durumu Sahil Güvenlik ekiplerine bildirdi. Ekipler, sürüklenen tekneyi bularak içindeki 7 kişiyi kurtardı.

BİR KİŞİ SAĞ KURTARILDI 

Bu arada ekiplerin denize giren Yaman Şipka, (45) Serdar S. (43) ve Natalie S'yi (43) arama çalışmalarına, rüzgarın oluşturduğu olumsuz koşullar ve gece karanlığı nedeniyle ara verildi. 

Sabahın ilk ışıklarıyla tekrar başlayan arama çalışmalarında Yaman Şipka, Altıntaş mevkisinde denizde bulundu.

Ekiplerce Kurşunlu Yat Limanı'na getirilen Şipka'nın sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi. 

"ÜŞÜNMEMEK İÇİN DENİZİN İÇİNDE KALMIŞ"

Şipka'nın arkadaşı Onur Gücü, gazetecilere yaptığı açıklamada, yakın arkadaşının 12 saat sonra denizde sağ bulunmasının mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. 

19-06/10/ana-manset-1560158605.jpg

Kendisiyle görüştüğünü ve durumunun iyi olduğunu belirten Gücü, "12 saat zor bir süreç yaşadık. Çalışmalara ara vermek zorunda kalmışlardı. Bu saat süresince denizde hayatta kalmış Üşümemek için denizin içinde kalmış. Akıntı kendisini Altıntaş mevkisine kadar sürüklemiş. Sağlık durumu iyi. İnşallah devam eden aramalarda 2 arkadaş da bulanacak. Gece boyunca su içinde kalmış. Akıntıya bırakmış kendisini çok yormamış. Çok dirayetli bir arkadaş. Yaşama tutunmuş. Biz ümidimizi sabaha karşı kaybetmiş gibiydik. Çok şükür kurtuldu. Hâlâ yüzerken bulunmuş. Deniz ortasındaymış." ifadelerini kullandı. 

DALGIÇ TİMİ DE DEVREDE

Öte yandan arama kurtarma çalışmalarına Sahil Güvenlik'e ait donanımlı iki bot, helikopter ve özel eğitimli dalgıç timi de katıldı. 

Kayıp olan iki kişinin bulunması için ekiplerin havadan ve denizden aramaları devam ediyor.

BURSA/AA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN