Back To Top
İstanbul 15 Temmuz’da toplu ulaşım ücretsiz oldu! Otobüs, metrobüs, metro 15 Temmuz’da ücretsiz mi?

İstanbul 15 Temmuz’da toplu ulaşım ücretsiz oldu! Otobüs, metrobüs, metro 15 Temmuz’da ücretsiz mi?

 - Son Güncelleme: 11.07.2019 Perşembe 14:51
İstanbul 15 Temmuz’da toplu ulaşım ücretsiz oldu! Otobüs, metrobüs, metro 15 Temmuz’da ücretsiz mi?
- A +

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun yönettiği 11 Temmuz 2019’daki İBB Meclis toplantısında alınan son dakika kararına göre 15 Temmuz ve Kurban Bayramında toplu ulaşım ücretsiz oldu. Vatandaşlar da hangi ulaşım araçlarının ücretsiz olduğunu sorguluyor. Peki İstanbul’da 15 Temmuz’da otobüs, metrobüs, metro ve deniz otobüsleri ücretsiz mi? tüm bu gelişmeler karar.com’da…

İBB Meclisinde alınan kararla birlikte 15 Temmuz’da kentteki toplu ulaşım araçlarının ücretsiz olmasını kararlaştırdı. O günlerde toplu ulaşımı kullanan vatandaşlar da ‘Kurban bayramı ve 15 Temmuz’da hangi ulaşım araçları ücretsiz oldu? Otobüs, metrobüs, metro, deniz otobüsleri ücretsiz mi?’ gibi sorulara yanıt arar oldu. İşte İstanbul’da 15 Temmuz ve Kurban bayramında ücretsiz olacak ulaşım araçları…

İSTANBUL’DA 15 TEMMUZ’DA TOPLU ULAŞIM ÜCRETSİZ

Bu yıl Pazartesi gününe denk gelen 15 Temmuz 2019 Demokrasi ve Millî Birlik Günü vesilesiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, bugünde ulaşım araçlarının ücretsiz olmasına karar verdi. Otobüs, metrobüs, metro, tramvay, deniz otobüslerinden oluşan ve büyükşehir belediyesine bağlı her ulaşım aracı 15 Temmuz 2019 Pazartesi günü ücretsiz olacak.

KURBAN BAYRAMINDA DA ULAŞIM BEDAVA

Bu yıl 11 Ağustos-14 Ağustos’ta idrak edilecek Kurban Bayramı için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi, ulaşım araçlarının ücretsiz olması yönünde karar aldı. Yine metrobüs, otobüs, metro, tramvay ve deniz otobüslerinden oluşan ve büyükşehir belediyesine bağlı ulaşım araçları, 11-14 Ağustos 2019 tarihleri arasından ücretsiz olacak.

19-07/11/aaa.jpg

İMAMOĞLU DAHA ÖNCE DUYURMUŞTU

Twitter hesabı üzerinden paylaşım yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, 30 Ağustos Zafer Bayramı, Kurban Bayramı, Eğitim öğretim sezonunun başlangıç günü toplu ulaşımın ücretsiz olması oy birliğiyle kabul edildi. İstanbul'a hayırlı olsun" açıklamasında bulunmuştu.

DİĞER GELİŞMELER İÇİN TIKLAYIN

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN