Back To Top
Kayseri Sarıoğlan'da 4,1 büyüklüğünde deprem-Son depremler

Kayseri Sarıoğlan'da 4,1 büyüklüğünde deprem-Son depremler

 - Son Güncelleme: 24.01.2020 Cuma 21:11
Kayseri Sarıoğlan\'da 4,1 büyüklüğünde deprem-Son depremler
- A +

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. 6 kilometre derinlikte gerçekleşen deprem, Sarıoğlan ve Bünyan ilçeleri ile çevredeki bazı yerleşim merkezlerinde de hissedildi. Türkiye'de yaşanan son depremlere haberimizden ulaşabilirsiniz.

Kayseri'nin Sarıoğlan ilçesinde 4,1 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

24 OCAK 2020 MALATYA'DA 6.8 ŞİDDETİNDE DEPREM | TIKLAYIN 

Kayseri'de deprem!

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) verilerine göre, saat 09.56'da Sarıoğlan merkezli 4,1 büyüklüğünde deprem kaydedildi.

6 kilometre derinlikte gerçekleşen deprem, Sarıoğlan ve Bünyan ilçeleri ile çevredeki bazı yerleşim merkezlerinde de hissedildi. Depremin, ilk belirlemelere göre herhangi bir hasara yol açmadığı öğrenildi.

Türkiye'de son depremler neler?

Türkiye'de ve dünyada her gün çok sayıda deprem meydana geliyor. Yeryüzündeki depremler her saniye gerçekleşmektedir. Bu depremlerin bir kısımı hiç hissedilmeyecek kadar küçük olur. Ancak teknoloji sayesinde depremin büyüklüğü ne olursa olsun kayıt altına alınebiliyor. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Türkiye'de son depremlerin tamamını takip ediyor ve verilerini kayıt altına alıyor. Bu verilere göre olası deprem durumlarına yönelik önlemler alınabiliyor.

Türkiye'de yaşanan depremlerin nerede ve nasıl gerçekleştiğini, büyüklüğünü, şiddetini, depremin yerin kaç km derinliğinde gerçekleştiğini aşağıdaki linki tıklayarak öğrenebilirsiniz.

SON DEPREMLER İÇİN TIKLAYINIZ

KAYSERİ/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN