Back To Top
MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? MEBBİS öğretmen giriş ekranı

MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? MEBBİS öğretmen giriş ekranı

 - Son Güncelleme: 01.12.2019 Pazar 17:37
MEBBİS öğretmen girişi nasıl yapılır? MEBBİS öğretmen giriş ekranı
- A +

MEBBİS girişi nasıl yapılır? sorusunun cevabı merak ediliyor. Peki MEBBİS öğretmen giriş ekranı ile sisteme not girişi nasıl yapılır? MEBBİS öğretmen giriş ekranı sisteme not girişi yapacak öğretmenler için önemli. mebbis.meb.gov.tr öğrenci girişi de yapılabilinir ve öğrenci hakkında bilgi alınabilinir. Mebbis; Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısa adıdır. MEB sistemi olan MEBBİS'e mebbis.meb.gov.tr adresi üzerinden ulaşılabilir. MEBBİS sadece öğretmenler tarafından kullanılmaz.

Haberimizde "MEBBİS girişi nasıl yapılır?", "MEBBİS öğretmen giriş ekranı ile sisteme not girişi nasıl yapılır?" sorularının detaylı cevabını bulabilir konu hakkında merak ettiğiniz her şeyi öğrenebilirsiniz. MEBBİS öğretmen giriş ekranı son zamanlarda gerek öğretmenler gerekse idari personel tarafından araştırılıyor. Özellikle not girişi yapacak olan öğretmenler MEBBİS öğretmen giriş ekranını araştırıyor. MEBBİS öğretmen girişi eba  ve mebbis.meb.gov.tr öğrenci girişi hakkında merak edilenleri yazımızdan öğrenebilirsiniz. Gerek öğrenciler gerekse veliler haberimizdeki mebbis giriş için tıklayınız ve işlemlerinizi rahatlıkla yapın. Mebbis; Milli Eğitim Bakanlığı Bilişim Sistemleri’nin kısa adıdır. Yani Milli Eğitim Bakanlığı’nın sağladığı tüm hizmetler ve olanaklar Mebbis üzerinden yapılabiliyor. mebbis öğrenci girişi, mebbis başvuru ve mebbis öğretmen girişi de mevcuttur. Mebbis öğretmen girişi modülü ile öğretmenler, müdürler, idari personel, öğrenciler ve veliler işlem yapabilmektedir. 

MEBBİS GİRİŞİ NASIL YAPILIR? 

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından öğretmen, öğrenci ve velilerin hizmetine sunulan MEBBİS’e giriş yapılarak e-Okul’a da girilebiliyor. MEBBİS’e sizin için belirlenmiş olan kullanıcı adı, şifre ve güvenlik kodunu yazarak kolaylıkla erişilebilirsiniz. mebbis.meb.gov.tr adresini tarayıcınızın adres çubuğu alanına yazın ya da aşağıdaki linkten direkt MEBBİS giriş sayfasına geçiş yapın
Şifre ve kullanıcı adınızı girin. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir.

MEBBİS GİRİŞ EKRANI İÇİN TUKLAYIN

MEBBİS MODÜLLERİ

– Devlet Kurumları Modülü
– Denetim Planlama Modülü
– Kitap Seçim Modülü
– Sosyal Tesisler Modülü
– Kurum Standartları Modülü
– MEİS Modülü

19-01/13/mebbis-ogretmen-giris-ekrani.jpg

MEBBİS GİRİŞ EKRANI MEBBİS'E GİRİŞ NASIL YAPILIR?

Öncelikli adım MEBBİS'E mebbis.meb.gov.tr üzerinden giriş yapmaktır. Eğer şifreniz yoksa önce talep formu doldurmanız gerekir. Şifre ve kullanıcı adınız varsa MEBBİS modüllerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Ancak Mebbis şifre ve kullanıcı adınız yoksa aşağıdaki işlemleri yapmanız gerekir. Milli Eğitim Bakanlığı'nın çevrimiçi olarak internet üzerinden sunduğu hizmetlerin araştırma, geliştirme ve hizmete sunulması işlemleri MEBBİS'te MEBBİS Modüller üzerinden gerçekleştirilir

ŞİFREMİ UNUTTUM NE YAPABİLİRİM?

MEBBİS ve e-okul şifreleri ile alakalı sorunları,ilçe yöneticileri, kurum yetkilileriyle telefonla görüşüp çözmekteydiler.Ancak güvenlik zafiyeti oluşmaması için artık mebbis şifresi ve E okul veli bilgilendirme sistemi şifrelerini unutanlar ve kaybedenlerin şifreleri kendilerine telefon ile verilmeyecek, şifre beklentilerini çalıştıkları kurumun resmi e-posta adresinden şifremi unuttum şeklinde istekte bulunup,aynı gün içerisinde yeni şifresi kendisine e-posta yoluyla bildirilecektir.

19-01/13/mebbis-girisi-nasil-yapilir.jpg

MEBBİS MODÜLLERİ 

Devlet Kurumları Modülü: Milli Eğitim Bakanlığına bağlı tüm kurumların açma, kapama, dönüştürme ve kurumlara ait tüm bilgi düzeltme, kuruma alttür ekleme işlemleri yapılmaktadır. Kurumların hareketlerini izlemek bu modül tarafından yapılmaktadır. Yani bir kurum açıldıktan sonra o kurumun hangi işlemlerden geçtiği ne zaman eğitime ara verildiği, ne zaman kapandığı, ne zaman adının, türünün, bağlı olduğu genel müdürlüğünün, yerleşim yerinin değiştiği gibi bilgilere bu modül tarafından kolaylıkla erişilebilmektedir.

Hukuk Takip Sistemi Modülü: MEBBİS modülü altında bakanlığımıza açılmış hukuki davaların önemli bilgilerinin kaydedildiği ve takibinin yapıldığı program. Hukuksal olarak belirtilen kriterlerde istatistiksel bilgi ve rapor almayı sağlayan DYS senkronizasyonu olan bir programdır.

Denetim Planlama Modülü: İl Maarif Müfettişleri Başkanlıklarınca yürütülecek olan denetleme sürecine ait planlama, süreç, raporlama ve istatistik aşamalarının gerek il gerekse Bakanlığımız Rehberlik ve Denetim Başkanlığınca sürdürülebildiği, anlık olarak izlenebildiği bir modüldür.

19-01/13/mebbis-ogretmen-giris-ekrani-ile-sisteme-not-girisi-nasil-yapilir.jpg

Kitap Seçim Modülü: Ücretsiz ders Kitaplarının kurumlar tarafında seçilmesi, il ve ilce tarafından kontrol edilip bakanlık tarafında ihalesı yapıldıktan sonra yayınevi ve yüklenici işlemleri ile dağıtım noktalarına gönderilmesi ve elektronik muayene kabullerinin sistem tarafından yapılması işlemlerini içeren modüldür.

Sosyal Tesisler Modülü: MEB bünyesindeki sosyal tesislerin (eğitim ve dinlenme tesisi, misafirhane, kreş, anaokulu, sportesisi, yemekhane ve benzeri sosyal tesisler) mizan bilgilerinin aylık takibini sağlayarak KBS sistemine aktarılmasına yardımcı olmaktadır.

Kurum Standartları Modülü: Temel Eğitim Kurumlarının Standartlarının tespit edilmesi ve iyileştirilmesi için kullanılan modüldür.

MEİS Modülü: Strateji Geliştirme Başkanlığı’nın her yıl illerden istediği istatistikî bilgilerin internet üzerinden elde edilmesini sağlamak amacıyla geliştirilmiştir. Öğretmenevleri Faaliyet Modülü; Öğretmenevleri, Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulları, Öğretmen Lokalleri ile Sosyal Tesislerin gelir-gider tablosu veri girişi, kurum istatistik ve istatistik onay işlemlerinin yapıldığı sistemdir.

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN