Back To Top
Milli Savunma Bakanlığı'ndan güvenli bölge açıklaması: Kurulum çalışmaları başladı

Milli Savunma Bakanlığı'ndan güvenli bölge açıklaması: Kurulum çalışmaları başladı

 - Son Güncelleme: 13.08.2019 Salı 17:02
Milli Savunma Bakanlığı\'ndan güvenli bölge açıklaması: Kurulum çalışmaları başladı
- A +

Milli Savunma Bakanlığı'ndan yapılan güvenli bölge açıklamasında "Altyapı kurulum çalışmalarına başlanmış olup kritik fonksiyonlar tamamlanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

Suriye'nin kuzeyinde güvenli bölge tesisine yönelik çalışmalar kapsamında ABD'li 6 kişilik heyet ile Müşterek Harekat Merkezi'nin altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, Suriye'nin kuzeyinde ABD ile koordineli şekilde tesis edilmesi planlanan güvenli bölge kapsamında Şanlıurfa'da kurulacak Müşterek Harekat Merkezi'nin faaliyete geçirilmesine yönelik çalışmalara devam edildiği bildirildi.

Şanlıurfa'ya gelen ABD'li 6 kişilik heyet ile altyapı kurulum çalışmalarına başlandığı, kritik fonksiyonların tesisinin sağlandığı kaydedilen açıklamada, "Müşterek Harekat Merkezinin tesisi ve faaliyetlerinin bir an önce başlamasına yönelik çalışmalar zaman gecikmesine mahal vermeden sürdürülüyor." ifadelerine yer verildi.

ANKARA / AA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN