Back To Top
MİT ve Jandarma'dan El Bab'a ortak operasyon: DEAŞ' ait 1 ton patlayıcı ele geçirildi

MİT ve Jandarma'dan El Bab'a ortak operasyon: DEAŞ' ait 1 ton patlayıcı ele geçirildi

 - Son Güncelleme: 03.08.2019 Cumartesi 15:39
MİT ve Jandarma\'dan El Bab\'a ortak operasyon: DEAŞ\' ait 1 ton patlayıcı ele geçirildi
- A +

MİT ve Jandarma'nın ortak operasyonunda DEAŞ'a ait olduğu belirtilen 1 ton patlayıcı madde ele geçirildi.

Suriye/El Bab şehir merkezinde DEAŞ Terör Örgütünün bir bomba imalathanesinin bulunduğu bilgisi üzerine Jandarma İstihbarat birimleri ve MİT tarafından bugün, söz konusu bomba imalathanesine, Jandarma Patlayıcı Madde Uzmanlarının nezaretinde Yerel Güvenlik Güçleri ile birlikte operasyon düzenlendi.

Bomba imalathanesinde yapılan aramada;cep telefonu, telsiz, basma/baskıdan kurtulma, mekanik zamanlayıcı, kütleye duyarlı, sarsıntıya duyarlı ve elektronik kart ile patlatılma özelliği olan toplam 80 adet EYP düzeneği ve bu düzeneklerde kullanılan içinde dinamit lokumu ve fabrikasyon patlayıcıların da bulunduğu yaklaşık 1 ton patlayıcı ele geçirildi.

Ayrıca düzenlenen operasyon ile patlayıcı yapımında kullanılan
(833) adet elektrikli fünye, (300) adet batarya ile (480) adet EYP düzeneği hazırlanabilecek diğer malzeme ve canlı bomba yelekleri bulundu.

Ele geçirilen malzemelerin incelenmesi neticesinde; DEAŞ terör örgütünün bomba yapımında bilinen her türlü tekniği kullandığı ve yapılan operasyonla birçok büyük ve kanlı saldırının önlendiği bilgisi de alındı.

ANKARA / İHA

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN