Back To Top
Öykü Arin için umut ol: Donör arayışı sürüyor

Öykü Arin için umut ol: Donör arayışı sürüyor

Öykü Arin için umut ol: Donör arayışı sürüyor
- A +

Lösemi hastası Öykü Arin'in annesi Eylem Yazıcı, Brezilya'da yüzde 70 uyumlu olduğu tespit edilen donörün verilerinin, diğer testlerde uyumsuz çıktığını açıkladı. Donör çağrısı yapan Yazıcı "Türkiye'deki donör sayısının en az 3 milyon olması lazım. Şu an 400 bin civarı" dedi.

İzmir'de lösemi teşhisi konulan ve ilik nakli bekleyen 3,5 yaşındaki Öykü Arin Yazıcı için donör arayışı sürüyor.

Anne Eylem Yazıcı, yaptığı açıklamada, kızının da ihtiyacı olan kök hücre nakli için yüzde 100 uyum gerektiğini söyledi. "Öykü için Brezilya'da yüzde 70 uyumlu olduğu tespit edilen donörün verileri, diğer testlerde uyumsuz çıktı." diyen Yazıcı, yurt içi ve yurt dışında donör bulmak için düzenledikleri kampanyaya daha yoğun şekilde devam ettiklerini bildirdi.

"EN AZ 3 MİLYON DONÖR LAZIM"

Türkiye'deki donör sayısının çok düşük olduğunu anlatan Yazıcı, "Türkiye'deki donör sayısının en az 3 milyon olması lazım. Şu an 400 bin civarı." dedi.

Kök hücre bağışının yapılması için birçok şehirde çalıştıklarını ancak ulaşamadıkları yerler olduğunu belirten Yazıcı, "Bağış etkinliği yapamadığımız şehirlerde destek bekliyoruz. Çankırı, Kilis, Afyonkarahisar, Nevşehir, Isparta, Kahramanmaraş, Osmaniye, Erzurum, Kars, Siirt ve Hakkari'de etkinlik yapamadık." diye konuştu.

Yazıcı, kızı için "Benim Öyküm" ismiyle hazırladıkları kısa filmde oyuncuların "Donör olun" çağrısında bulunduğunu da sözlerine ekledi.

İZMİR/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN