Back To Top
RTÜK üyesi Bildirici'den İçişleri Bakanlığı'na Müge Anlı tepkisi

RTÜK üyesi Bildirici'den İçişleri Bakanlığı'na Müge Anlı tepkisi

 - Son Güncelleme: 16.08.2019 Cuma 12:14
RTÜK üyesi Bildirici\'den İçişleri Bakanlığı\'na Müge Anlı tepkisi
- A +

Ünlü TV programcısı Müge Anlı'nın, İçişleri Bakanlığı'nın insan ticaretine karşı hazırladığı kamu spotunda yer alması RTÜK içerisinde tartışmalara neden oldu. RTÜK üyesi Faruk Bildirici, Anlı'nın insan ticareti konusunda rol model olamayacağını söyledi.

Medya Ombudsmanı ve Radyo ve Televizyon Üst Kurulu (RTÜK) üyesi Faruk Bildirici, İçişleri Bakanlığı'nın insan ticareti konusunda hazırladığı kamu spotunda, televizyon programcısı Müge Anlı'nın yer almasına tepki gösterdi.

​Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Bildirici, Anlı'nın insan ticareti konusunda rol model olamayacağını, bir programda insan kaçakçılığı tarifesini ekrana taşıdığını ifade etti.

19-08/16/anli.JPG

Gazete Duvar'ın aktardığı habere göre Anlı’nın bu konuda RTÜK yaptırımına maruz kaldığını hatırlatan Bildirici, "ATV’nin ekran yüzü olan Müge Anlı’nın olduğu bir kamu spotunun diğer tv kanallarında yayınlanmasını tavsiye etmenin mantığı olamaz" dedi.

19-08/16/anli-2.JPG

​Bakanlıktan gelen ilk tavsiyenin kurulda görüşüldüğünü ve yeterli oy çıkmadığını söyleyen Bildirici, kamu spotu teklifinin 31 Temmuz’da tekrar görüşüldüğünü ve bu kez 5 üyenin oyuyla kabul edildiğini aktardı.

19-08/16/anli-3.JPG

Üst Kurul üyeleri Esat Çıplak, Ali Ürküt, İlhan Taşçı ve kendisinin karşı oy verdiğini vurgulayan Bildirici, karşı oy gerekçesini kamuoyuyla paylaştı.

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN