Back To Top
Şanlıurfa'da 4.6 şiddetinde deprem | Son depremler

Şanlıurfa'da 4.6 şiddetinde deprem | Son depremler

 - Son Güncelleme: 25.01.2020 Cumartesi 01:18
Şanlıurfa\'da 4.6 şiddetinde deprem | Son depremler
- A +

Adıyaman'da meydana gelen 5,8 şiddetindeki depremin ardından, Şanlıurfa'nın Kasımkuyu ilçesinde de 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde bugün saat 14.07'de 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Deprem, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki kentlerde hissedildi.

20-01/24/fotosuz-manset-kalibi-1579895720.jpg

BİR DEPREM DE ŞANLIURFA'DA

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesinin verilerine göre, saat 14.18'de merkezüssü Şanlıurfa'nın Kasımkuyu olan 4.6 büyüklüğünde bir deprem oldu.

TÜRKİYE'DEKİ SON DEPREMLER 

Yeryüzünde her an çok sayıda sarsıntı meydana geliyor. Dünya üzerindeki bir çok deprem hissedilmiyor ama teknoloji sayesinde bunları tespit etmek mümkün. Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve Deprem Araştırma Enstitüsü (KRDAE) Türkiye'de son depremlerin tamamını takip ediyor ve verilerini kayıt altına alıyor. Bu verilere göre olası deprem durumlarına yönelik önlemler alınabiliyor.

Yükleniyor...

Türkiye'de yaşanan depremlerin nerede ve nasıl gerçekleştiğini aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz. 

TÜRKİYE'DEKİ SON DEPREMLER

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN