Back To Top
Son dakika! Ankara Başsavcılığı'ndan açıklama: ByLock yönlendirmesini TÜBİTAK çalışanı yaptı

Son dakika! Ankara Başsavcılığı'ndan açıklama: ByLock yönlendirmesini TÜBİTAK çalışanı yaptı

 - Son Güncelleme: 27.12.2017 Çarşamba 17:01
Son dakika! Ankara Başsavcılığı\'ndan açıklama: ByLock yönlendirmesini TÜBİTAK çalışanı yaptı
- A +

Son dakika! Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, ByLock yönlendirmesini TÜBİTAK çalışanının yaptığı ifade ederek, "Mor Beyin yazılımıyla ByLock'a yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil yoksa tahliyesini talep edeceğiz" dedi.

Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, ByLock konusunda basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Kocaman, FETÖ'nün gerçek ByLock kullanıcılarının tespitini engellemek için 11 bin 480 kişinin GSM numarasının kullanıcılarının iradeleri dışında ByLock IP'lerine yönlendirildiğinin tespit edildiğini söyledi.

YAZILIMI YAPAN ESKİ TÜBİTAK ÇALIŞANI

Kocaman, örgütün bunu eski TüBİTAK çalışanı ve FETÖ firarisi Kemalettin Cengiz Erbakırcı'nın geliştirdiği Mor Beyin adlı uygulama ile gerçekleştirdiğini açıkladı.  

BİN KİŞİ İÇİN TAHLİYE TALEP EDECEĞİZ

Kocaman yaptığı açıklamada, "ByLock bizim için en büyük delillerden biri. Bu konuda hiçbir değişiklik yok. Mor Beyin yazılımıyla ByLock'a yönlendirildiği tespit edilen ve farklı illerde tutuklu bulunan yaklaşık bin kişinin, haklarında başka hiçbir delil yoksa tahliyesini talep edeceğiz" dedi.

 

Yükleniyor...
X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN