Back To Top
Son dakika! MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı?

Son dakika! MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı?

Son dakika! MSÜ tercih sonuçları açıklandı mı?
- A +

Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) bünyesindeki fakülte ve yüksek okullarda eğitim alma hayali kuran on binlerce gencin yaptığı 2019 MSÜ tercih sonuçlarının açıklanıp açıklanmadığı merak ediliyor. Günlerdir heyecanla sonuçların açıklanmasını ve ikinci aşamaya geçmeyi planlayan adaylar, kendi tercih sonuçlarını nasıl öğreneceklerini sorguluyor. Peki, MSÜ tercih sonuçları nasıl sorgulanır?

Geçtiğimiz mayıs ayında tamamlanan Milli Savunma Üniversitesi tercih işlemlerinin ardından, gözler tercih sonuçlarının açıklayacağı tarihe çevrilmişti. MSÜ tercih sonuçlarının ne zaman açıklanacağını sorgulayanlar, sonuçların ardından Hava, Kara, Deniz ve Harp Okulları ile aynı okulların meslek yüksekokullarında eğitim almak isteyen on binlerce adayın heyecanlı bekleyişi sürüyor. İşte, MSÜ tercih sonuçları sorgulama sayfası...

MSÜ TERCİH SONUÇLARI

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi (ÖSYM) tarafından 2019'da tarihinde yapılan ve sonuçların açıklanmasıyla Milli Savunma Üniversitesi Askeri Öğrenci Aday Belirleme Sınavı'na katılan adaylar, tercih işlemlerini Mayıs 2019'da Millî Savunma Bakanlığı’nın (MSB) resmi internet sitesi www.msb.gov.tr üzerinden tamamlamış ve sonuç açıklama tarihini beklemeye başlamıştı. Haziran’da açıklanması beklenen sonuçların açıklanıp açıklanmadığı merak ediliyor.

Merakla beklenen sonuçlar henüz daha açıklanmadı. Yapılan değerlendirme sonrası ikinci seçim aşamalarına katılmaya hak kazanan aday kimlikleri, 2019'da Millî Savunma Bakanlığı’nın (MSB) resmi internet sitesinden www.msb.gov.tr henü ilan edilmedi. 

MSÜ TERCİH SONUÇLARINI ÖĞRENMEK İÇİN TIKLAYINIZ

 

Yükleniyor...

 

 

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN