Back To Top
Süleyman Soylu: Sarar çiftini rehin alanları yakalattık

Süleyman Soylu: Sarar çiftini rehin alanları yakalattık

 - Son Güncelleme: 21.05.2019 Salı 11:41
Süleyman Soylu: Sarar çiftini rehin alanları yakalattık
- A +

İş adamı Cemalettin Sarar ile eşini darp edilip rehin alınmasıyla ilgili konuşan İçişleri Bakanı Soylu, "Bulgaristan İçişleri Bakanı ile görüştüm. Kimliklerini tespit ettik. Sınırımızdan çıkar çıkmaz Bulgaristan'da bunları yakalattırdık" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar ve eşinin Eskişehir'deki evlerinde silahla rehin alındığı soyguna ilişkin "Sınırımızdan çıkar çıkmaz Bulgaristan'da bunları yakalattırdık" dedi.

Bakan Soylu, Yenikapı Avrasya Gösteri Merkezi'nde İstanbul Büyükşehir Belediyesi özel güvenlik görevlileri ve aileleriyle iftarda bir araya geldi. Burada yaptığı konuşmada, iki gün önce Eskişehir'de Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Sarar'ın evinde meydana gelen soyguna değinen Soylu, şunları söyledi: "Eskişehir'de bir hırsızlık yapıldı. Bir iş adamının evine, 3-4 kar maskeli hırsızın girmesiyle, eşi ile beraber elleri bağlanarak, kasaları soyularak ve biraz da darbedilerek, hırsızlar oradan kaçtılar, gittiler. Arkadaşlarımıza hemen talimat verdik. Valimiz, emniyet müdürümüz, 48 saat geçmeden... Bakınız kamera yok, şahit yok, kim oldukları belli değil. Biraz önce Bulgaristan İçişleri Bakanı ile görüştüm. Kimliklerini tespit ettik. Sınırımızdan Bulgaristan'a çıkar çıkmaz Bulgaristan'da bunları yakalattırdık."

İADE İŞLEMLERİ BAŞLADI

Eskişehir'deki silahlı soygunla bağlantısı olduğu değerlendirilen biri kadın 2 Moldova uyruklu şüphelilerin dün Edirne'deki Hamzabeyli Sınır Kapısı'ndan Bulgaristan'a çıkış yaptığı tespit edilmişti. Bulgar makamlarıyla temas kurularak şüphelilerin yakalanması sağlanırken, Türkiye'ye iade edilmesi içinde işlemlerin başlatıldığı kaydedilmişti.

İKİ KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Eskişehirde Sarar Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin eşi Zehra Sararın evinde meydana gelen silahlı soygunla ilgili olarak eski çalışanlarından Iulia D. (34) ile soygunla bağlantılı olduğu belirlenen 1 erkek şüpheli yakalanmıştı. Soruşturma sürüyor.

İSTANBUL/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN