Back To Top
Suni teneffüsle kediyi kurtaran işçi: Görevimizi yaptık, mutluyuz

Suni teneffüsle kediyi kurtaran işçi: Görevimizi yaptık, mutluyuz

 - Son Güncelleme: 13.06.2019 Perşembe 13:12
Yükleniyor...
- A +

İstanbul Pendik'te suya kapılan yavru kediyi suni teneffüs yaparak kurtaran İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) yol bakım işçisi Metin Keskin, "Şu anda çok sağlıklı. Ben de çok sevindim. Bir can kurtardık. Her merhametli ve vicdan sahibi insanın yapması gereken görevdir. Biz üzerimize düşen görevi yaptık, mutluyuz" dedi. Görüntülerin sosyal medyada hızla yayılmasıyla bir çok destek mesajları atılan Keskin, 'Günün kahramanı' ilan edildi.

Tepeören Sahipsiz Geçici Bakımevi ve Yaşam Alanı'nda basın mensuplarına açıklamada bulunan Keskin, Pendik D-100 Karayolu üzerinde yağıştan dolayı biriken suya müdahale etmek için İBB Yol Bakım Müdürlüğü ekipleri olarak olay yerine gittiklerini söyledi.

19-06/13/5d0207d661361f1e48ebe52f.jpg

Yolu açtıklarını belirten Keskin, "Yol kenarındaki telin üzerine tırmanmış yavru kediyi gördük. İlk elimize aldığımızda baygın vaziyetteydi, miyavlama sesi yoktu. Kediyi kenara alıp aşağıya sarkıtarak ve masaj yaparak ağzındaki suyu boşalttık. Yine miyavlama sesi yoktu. İBB'den aldığımız ilk yardım eğitimiyle suni teneffüs yaptık. Suni teneffüs yaptıktan sonra kediden miyav sesi geldi" ifadelerini kullandı.

19-06/13/2490658_a766402518f69b24261cf22130129208.jpg

Kediyi, miyav sesini duyduktan sonra hızlı bir şekilde İBB'nin hayvan barınağına getirdiklerini aktaran Keskin, "Şu anda çok sağlıklı. Ben de çok sevindim. Artık bu bizim yavrumuz oldu. Çok mutluyum, bu şekilde olması duygulu bir şey. Bir can kurtardık. Her merhametli ve vicdan sahibi insanın yapması gereken görevdir. Biz üzerimize düşen görevi yaptık, mutluyuz." diye konuştu.

KEDİYİ SAHİPLENDİRECEĞİZ

Veteriner hekim Mevlüt Maytalman da yavru kedi kendilerine geldiğinde ıslandığı için vücut ısısının düşmesi sonucunda hipotermi geçirdiğini belirterek, şunları söyledi:

"Hemen tedavisine başladık. Muayenesini ve kan tahlillerini yaptık. Daha sonra ısınması için kuvöze koyduk. Şu an durumu gayet iyi. 24 saat müşahede süresi var. 24 saati doldurduktan sonra sahiplendirme işlemini yapacağız. Önceliği İBB Yol Bakıma vereceğiz. Onlar sahiplenmezse sahiplenmek isteyenlerin başvurularını müdürlüğe bekliyoruz."

19-06/13/2490658_33a62678736c8367aae10bc67e5fd5a1.jpg

Bir gazetecinin kediye herhangi bir isim konulup konulmayacağına yönelik sorusuna ise Maytalman, "Kurtaran kişiye sormak lazım" yanıtını verdi.

Bunun üzerine Keskin, "Bu İstanbul'un kedisi. Hepimizin kedisi oldu artık. İstanbul halkının isim vermesini talep ediyorum" dedi.

"KEDİYE, İSTANBUL HALKI İSİM VERSİN"

Yavru kediyi kurtaran Metin Keskin kediye bir isim düşünmediğini söyleyerek, "Bu İstanbul'un kedisi oldu artık. Bizim hepimizin kedisi oldu artık. Halkımızın ne öngörürse o olsun" diye konuştu.

19-06/13/2944072.jpg

EN ÇOK KONUŞULANLAR ARASINA GİRDİ

Görüntüler sosyal medyada kısa sürede yüzbinlerce kişi tarafından izlenirken, binlerce övgü mesajları da atıldı. Sosyal medyada kullanıcılar kahraman işçiyi günün kahramanı ilan etti.

19-06/13/screenshot_1.jpg

İSTANBUL/DHA/AA

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN