Back To Top
Tekirdağ'da panik yaratan görüntü: Kavak Deresi'ne kimyasal karıştı

Tekirdağ'da panik yaratan görüntü: Kavak Deresi'ne kimyasal karıştı

 - Son Güncelleme: 12.07.2019 Cuma 12:48
Tekirdağ\'da panik yaratan görüntü: Kavak Deresi\'ne kimyasal karıştı
- A +

Tekirdağ'ın Çerkezköy ilçesinde bulunan Kavak Deresi'nin renk değiştirip, kirli akması üzerine suda ön inceleme yapıldı. Dereye, içeriği belli olmayan kimyasal madde karıştığı belirlendi. Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nce dereden numuneler alınıp, inceleme başlatıldı.

Çerkezköy'den geçen ve Çorlu Deresi ile birleşen Kavak Deresi, son günlerde bazı kesimlerinde kirlenerek, gri ve siyah akmaya başladı. Bunun üzerine Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Kavak Deresi'nde inceleme yaptı.

19-07/12/kavak-deresine-kimyasal-karisti-_8251_dhaphoto1.jpg

KİMYASAL MADDE KARIŞMIŞ

Rengin bazı kesimlerde griye, bazı kesimlerde ise siyaha döndüğü suya, Organize Sanayi Bölgesi TIR Garajı'nın altından geçen yağmur suyu kanallarından, içeriği belli olmayan kimyasal madde karıştığı belirlendi.

19-07/12/kavak-deresine-kimyasal-karisti-_8251_dhaphoto2.jpg

Zabıta Müdürlüğü ekipleri, olayla ilgili tutanak tutarken, Tekirdağ Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü ekiplerine de haber verildi.

19-07/12/kavak-deresine-kimyasal-karisti-_8251_dhaphoto3.jpg

Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Vekili Kaan Sinan Tohumcu ve ekipler, Kavak Deresi çevresindeki 5 kilometrelik alanda inceleme yaparak, dereden incelenmek üzere numuneler aldı.

19-07/12/kavak-deresine-kimyasal-karisti-_8251_dhaphoto14-1562924724.jpg

TEKİRDAĞ/DHA

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN