Back To Top
Türkiye'den ABD'ye YPG baskısı: Ağır silahları toplayın

Türkiye'den ABD'ye YPG baskısı: Ağır silahları toplayın

 - Son Güncelleme: 13.06.2019 Perşembe 14:05
Türkiye\'den ABD\'ye YPG baskısı: Ağır silahları toplayın
- A +

Ankara-Washington hattında S-400 gerilimi devam ederken, dikkat çeken bir iddia ortaya atıldı. Türkiye'nin, ABD'ye Suriye'deki terör örgütü YPG'nin elindeki ağır silahları toplaması konusunda baskı yaptığı ortaya çıktı.

ABD ile Türkiye arasında S-400 gerilimi devam ederken, dikkat çeken bir iddiayı ABD merkezli haber kuruluşu Bloomberg yazdı. Türkiye'nin, ABD'ye Suriye'deki terör örgütü YPG'nin elindeki ağır silahları toplaması konusunda baskı yaptığı ortaya çıktı.

Bloomberg'e konuşan bir Türk yetkili, Türkiye'nin ABD'den Suriye'de desteklediği terör örgütü PKK'nın uzantısı YPG'yi sınırın 30-40 km güneyine gitmelerini sağlamalarını, ayrıca teröristlere tedarik ettiği ağır silahları alarak Türkiye'nin kontrolündeki güvenli bölgeye getirmesini istediğini aktardı.

Selcan Hacaoglu imzalı haberde "Türkiye, Suriye’deki Kürtlerden ağır silahları almak için ABD’ye baskı yapıyor" başlığını kullanırken, ABD ile Türkiye'nin F-35 krizinden bağımsız olarak bu konuyu görüştüğü belirtildi.

Türk yetkili, YPG ile "doğrudan temaslar yürütüldüğüne ilişkin" iddiaların doğru olmadığını söyledi.

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN