Back To Top
Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını ne zaman, hangi kanalda? Moderatör İsmail Küçükkaya oldu

Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını ne zaman, hangi kanalda? Moderatör İsmail Küçükkaya oldu

Yıldırım-İmamoğlu ortak yayını ne zaman, hangi kanalda? Moderatör İsmail Küçükkaya oldu
- A +

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu arasında yapılacak ortak yayının ne zaman, hangi kanalda olduğu araştırılırken, programın moderatörlüğünü de kim tarafından yapılacağı netlik kazandı. Peki Yıldırım İmamoğlu ortak canlı yayını ne zaman, hangi kanalda, saat kaçta yapılacak? Modaratör kim olacak? İşte yanıtı…

Türkiye, yıllardır şahit olmadığı tarihî bir ana şahit olacak. Habertürk sunucusu Didem Aslan Yılmaz’ın teklifiyle gerçekleşen ve AK Parti ile CHP kurmaylarının görüşüp anlaştığı Binali Yıldırım-Ekrem İmamoğlu ortak canlı yayınının ne zaman yapılacağı ve kim tarafından yönetileceği belli oldu. 16 Haziran Pazar günü saat 21:00’de yapılacak Yıldırım-İmamoğlu ortak canlı yayını, tüm kanallar tarafından yayınlanacak. Taraflara eşit süre, eşit sorunun sorulacağı programın moderatörlüğünü ise gazeteci İsmail Küçükkaya yapacak. İşte detaylar…

YILDIRIM-İMAMOĞLU ORTAK YAYIN TARİHİ BELLİ OLDU

AK Parti'nin İBB adayı Binali Yıldırım ile CHP'nin İBB adayı Ekrem İmamoğlu arasında yapılacak olan ve tüm kanallara açık ortak yayını 16 Haziran’da İsmail Küçükkaya’nın moderatörlüğünde Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayında yapılacak. AK Parti Genel Başkan Yardımcı Mahir Ünal ile CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’nın bahçesinde düzenledikleri basın toplantısının ardından, altında imzalarının yer aldığı ortak metin, basın mensuplarına dağıtıldı. Moderatörün her bir adaya eşit soru ve eşit süre ilkesine göre sorular soracağı ortak canlı yayın, Lütfi Kırdar Kongre ve Sergi Sarayı’ndan, AK Parti ile CHP tarafından görevlendirilmiş ortak bir ekip tarafından gerçekleştirilecek.

19-06/10/yildirim-imamoglu-ortak-yayini-ne-zaman-hangi-kanalda-moderator-ismail-kucukkaya-oldujpgg.jpg

MODERATÖR İSMAİL KÜÇÜKKAYA

Çalışmaların neticesinde mutabık kaldıkları bir protokolü paylaşacaklarını aktaran AK Partili Mahir Ünal, 23 Haziran'da yapılacak İstanbul seçimlerinin Türkiye'ye hayırlar getirmesini temenni ederek, Cumhur İttifakı adayı Binali Yıldırım ve Millet İttifakı adayı Ekrem İmamoğlu'nun 16 Haziran 2019 Pazar günü saat saat 21.00'de canlı yayında bir araya geleceğini duyurdu. Canlı yayının herhangi bir kanalda olmayacağını ve tüm kanallarda yayınlanacak şekilde orak yayınla gerçekleştirileceğini ifade eden Mahir Ünal, canlı yayının moderatörlüğünü İsmail Küçükkaya'nın yapacağını açıkladı.

DİĞER DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN

TÜM YAYIN KURULUŞLARI CANLI YAYINI SERVİS EDEBİLECEK

Canlı yayını gerçekleştirecek moderatörün İsmail Küçükkaya'nın her bir adaya eşit sürede eşit aynı soruları sormak suretiyle bu yayını gerçekleştireceğini ifade eden CHP Grup Başkanvekili Engin Altay hiçbir televizyon kanalına ait olmayan, özel bir servis sağlayıcı ekip tarafından canlı yayın süresi boyunca uyduya bu servisin edileceğini vurgulayarak, Türkiye'deki bütün yayın kuruluşlarının, sosyal medya, görsel medya dâhil bu yayını alıp istemeleri durumunda servis edebileceğini aktardı.

 

X

Her an haberdar olmak ister misin?

Aşağıdaki butona basarak tüm haberlerimizden anında haberdar olabilirsin. Tıpkı telefonunda olduğu gibi sana bildirimler göndereceğiz. Bu servisi dilediğin zaman iptal edebilirsin.

TIKLA HABERLER ANINDA ULAŞSIN